Samotný stadion získalo město Frýdek-Místek v roce 2008 darem od společnosti Arcelor Mittal. Areál tak tvoří čtyři fotbalová hřiště – hlavní s tribunou, dvě zatravněná hřiště a jedno původně škvárové hřiště, které se v roce 2009 proměnilo v hřiště s umělým trávníkem 3. generace. „Když jsem tady přišel z Prahy v roce 1973, tak tady okolo byla všude louka. Teď tu však vyrostl areál, který má málo který tým z první ligy,“ kvitoval fotbalistům zázemí bývalý fotbalista, reprezentační trenér a odborník, Ivan Kopecký.

Druhá etapa rekonstrukce stadionu za 64,1 milionů korun byla zahájena v loňském roce a zahrnovala rekonstrukci tribun na hlavním hřišti, vstupní brány a pokladen. Dále instalaci závlahového systému trávníků, které byly dosud zavlažovány ručně, a dobudování chybějící dešťové a splaškové kanalizace. V rámci druhé etapy byla pořízena také malá zastřešená tribuna u hřiště s umělou trávou, vedle něj u travnatého hřiště bylo vyměněno oplocení, na hlavním hřišti byla instalována moderní časomíra s LED obrazovkou umožňující zobrazování výsledného skóre i filmových a informačních klipů.

Hlavní tribuna získala nové sklopné plastové sedačky s opěrkou, které nesou nápis FRÝDEK-MÍSTEK, a rekonstrukcí prošla i střecha. Celý areál je také nově uměle osvětlen. „Když jsme před čtyřmi lety začali s fotbalem spolupracovat, tak prvotním cílem byla záchrana zdejší kopané. Velké díky patří občanskému sdružení Fotbal Frýdek-Místek. Poté začala samotná proměna fotbalového areálu, kdy zde vyrostlo kvalitní zázemí pro zdejší mládež. Jsem na to hrdý a pyšný. Snad to vše ocení i rodiče malých fotbalistů,“ řekl primátor města Petr Cvik.

Nejvýraznější změna areálu Stovky je patrná na první pohled. Vyrostl zde totiž zbrusu nový třípodlažní objekt, který navazuje na dosavadní stavbu. Nový objekt nabízí jedno z nejmodernějších zázemí v České republice pro mládežnický fotbal. Každé ze 14 mládežnických družstev zde má svou kabinu a každý z téměř 300 hráčů ve věku od 5 do 18 let v ní má vyčleněn svůj vlastní a hlavně stále stejný prostor na převlečení, což lze označit opravdu za komfort.

V přízemí budovy je koncipována výměníková stanice, posilovna, prádelna, sušárny a sklady dresů, ale také nadstandardní velkokapacitní veřejné toalety pro veřejnost, které jsou přístupné ze strany od hřiště s umělou trávou. V nadzemních podlažích jsou kromě zmíněných kabin a sociálek pro hráče mládežnického fotbalu také místnosti pro taktickou přípravu a kanceláře pro čtyři profesionální trenéry.

„Za Fotbal Frýdek-Místek a naši mládež musíme vedení města za vybudování tak kvalitního zázemí, které tady dlouho chybělo, moc poděkovat. Od znovuzrození klubu v roce 2004 úzce spolupracujeme s radnicí v čele s nynějším primátorem Petrem Cvikem a společně naplňujeme postupné kroky, které jsme si vytýčili. Loňský rok byl hektický, kdy se prakticky hrálo i trénovalo za plného provozu. Vše ale zdárně proběhlo. V mládeži hrajeme v nejvyšších republikových soutěžích. Pouze A dorost bude hrát druhou dorosteneckou ligu. Našim snem je však mít i v této věkové kategorii nejvyšší soutěž,“ řekl sportovní ředitel fotbalového klubu Radomír Myška.

Ve výhledu je i úprava zázemí pro mužské hráče, kteří v současné budově (hlavní tribuna) časem využijí nové kabiny i prostory pro rehabilitaci. „Třetí etapa je prozatím v přípravě,“ řekl náměstek primátora Michal Pobucký. „Chtěli bychom ale vše zvládnout ještě v tomto volebním období,“ dodal Cvik.