Roman Smutný z Brna, který byl v Třinci na testech, si angažmá pod Javorovým nevydobyl a na jaře za Třinec určitě hrát nebude. Totéž se týká rovněž Petra Stýskaly, stabilního člena podzimní sestavy.

„Petr naskočil do přípravy zraněný a nabral výrazné tréninkové manko. Začal by ho odstraňovat až nyní, kdy nás za několik málo dní čeká herní soustředění. Do jarních odvet by vstoupil nepřipravený, proto jsme se s ním dohodli na předčasném ukončení spolupráce a dali mu svolení k hledání nového angažmá. Rozhodovali jsme se na základě momentální formy, jsme přesvědčení o tom, že Kobylík bude pro naše mužstvo daleko větším přínosem,“ dodal kouč Jiří Neček, který v Třinci zároveň zastává funkci sportovního ředitele.

Další změny už prý podle něho nejsou na pořadu dne. Až na Stýskalu a Mariusze Adaszka, jenž odešel už předtím, v sestavě Třince na jaře dostanou příležitost hráči podzimního kádru.

Novou tváří Třince by se tedy měl stát Petr Kobylík. Ten v desetidenní zkoušce obstál, takže vedení třineckého klubu vstoupilo do jednání se Sigmou Olomouc ohledně Kobylíkova příchodu do Třince. (rom)