Před semifinálovým duelem krajského poháru mužů by na hráče FK Staříč vsadil asi málokterý z přihlížejících fanoušků. Zatímco domácí borci hrají o setrvání v okresním přeboru (druhá nejnižší soutěž), hosté se naopak perou o postup do I. A třídy. Favorit zápasu byl tedy jasně dán.

Jenže pohárová střetnutí jsou zcela o něčem jiném. Trenéři papírových favoritů dávají vesměs příležitost širšímu kádru, mnohdy tak dochází na překvapivé výsledky. A právě o jeden takový se postarali hráči FK Staříč, když v řádné hrací době skončil jejich semifinálový souboj bezbrankovou remízou. Na řadu poté přišly pokutové kopy, ve kterých domácí fotbalisté prokázali, že mají daleko pevnější nervy. Po výhře 4:1 se tak svěřenci nového trenéra Martina Blahuty radují z postupu do finále.

To si zahrají proti Oldřišovu (ten v druhém semifinále porazil vysoko Jakubčovice 6:1, pozn. red.), a to ve středu 13. června na hřišti v Šilheřovicích.

"Nakonec jsem za toto utkání moc rád. Vyzkoušel jsem si další hráče, a to, že jsme nakonec postoupili, je takový malý bonus. Zápas jsme ale měli rozhodnout v řádné hrací době, co my však nedáme, to je neuvěřitelné. Musím ale pochválit oba naše brankáře, moc se mi líbil také výkon Karla Trčky, mile překvapil dorostenec Krpec. Já bych ale mohl jmenovat i další, důležitý však bude pro nás hlavně výkon v neděli, to musíme určitě bodovat," přeje si trenér FKS Martin Blahuta.

FK Staříč - TJ Dolní Lutyně-Věřňovice 0:0 (na penalty 4:1)
Branky z pk: Strakoš, Pešek, Trčka, Hradil - Kubiš. Rozhodčí: Ham - Jurajda, Smetana. ŽK: Vandas, Kocich, Zátopek, Krpec, Růžička - Górniok, Žyla, Vlček, Danel. Diváci: 70.

Staříč: Vavříček (46. Smetana) - O. Baran (46. Krpec), Strakoš, Kocich, Zátopek (44. Růžička) - Jukl (46. Hradil), Vandas, Trčka - Říha (46. Musálek), M. Pešek, L. Baran. Trenér: Martin Blahuta.