Jejich rival už má jedno mistrovské střetnutí za sebou, o uplynulém víkendu remizoval na svém trávníku s Rosicemi 2:2. Stejný výsledek uhráli třinečtí fotbalisté v přípravném utkání s druholigovou Opavou. Zápas se hrál na umělé trávě, na té přírodní třinečtí fotbalisté v letošním roce ještě nebyli. Jejich trenér Miroslav Kouřil, který v sobotu proti béčku Olomouce nebude moct nasadit nedoléčeného záložníka Matouška, to považuje za zásadní problém. „Čeká nás nejnáročnější týden. Ne, že by byly náročné tréninky, ale budeme mít problémy s hracími plochami," odtušil po utkání s Opavou trenér Miroslav Kouřil a dodal: „Vím, že v Olomouci tyto problémy nejsou a navíc většina hráčů Sigmy hraje měsíc juniorskou ligu. Na rozdíl od nás byli na přírodní trávě, takže v tom vidím velkou výhodu hostujícího týmu. Z utkání mám obavy, čeká nás kvalitní soupeř, adaptovaný na trávu."

Jeden z prvních kontaktů třineckých fotbalistů s travnatým povrchem nemusí pro oko diváka vypadat příliš atraktivně. Tím spíše, že terén na třineckém stadionu může být těžký. „To už bych zacházel do taktického rejstříku, a já bych zbraně odhaloval velmi nerad. Nabízí se nám několik variant, základní sestavu už mám v hlavě," podotkl Kouřil.

Hráči Třince se na jarní premiéru s B mužstvem Olomouce velmi těší, což potvrzuje také brankář Martin Lipčák. Další víkend bez mistrovského utkání už nechtějí zažít. „S Olomoucí to pro nás bude první zápas po dlouhé době. Soupeř už, na rozdíl od nás, nějaké zápasy na trávě odehrál. I přesto máme dostatečně zkušené mužstvo na to, abychom to zvládli," je přesvědčen zkušený gólman, který v zimě prodělal operaci břišního svalstva.

Brankářská jednička Třince Lipčák neslibuje natěšeným divákům hory doly. „Hlavně, aby tři body zůstaly doma. Jen dát o gól víc než soupeř, nic víc. Jestli předvedeme pohledný, nebo naopak neatraktivní fotbal, to pro nás v úvodu jara není směrodatné. Potřebujeme získat body, zvednout si sebevědomí a zvyknout si na trávu. Pak snad přijde na řadu i ten pohledný fotbal, který od nás v úvodu jara nikdo nemůže čekat. Je jedno, jestli budeme hrát na blátě, na sněhu nebo na trávě, pro nás jsou podstatné tři body. Musíme jim podřídit úplně všechno," burcoval Lipčák. (rom)