B tým olomoucké Sigmy vstoupil do utkání lépe, domácí brankář Lapeš ale vytáhl velmi dobrý zákrok. A pak už začali úřadovat domácí. Skóre zápasu otevřel Puchel, který proměnil pokutový kop po faulu na Ciencialu. Za osm minut zvýšil na 2:0 Barkov a ještě před přestávkou se prosadil i Cienciala.

Tři góly dali třinečtí i po přestávce, kdy se znovu prosadil Puchel a dva góly dal Zlatohlávek. Domácí tak mohli být s prvním přátelským duelem nadmíru spokojeni. „Zápas ve vysoké teplotě měl tempo, oba poločasy byly podobné. Utkání splnilo účel i po kondiční stránce, důležitá pro nás byla i výhra po delší době,“ uvedl kouč Třince Svatopluk Habanec.

Kouč Slezanů ale výhru svého týmu nijak nepřeceňuje. „Nemůžeme si myslet, že když jsme porazili olomoucké mladíky, jsme už nahoře. Některé šance soupeře jsme přestáli,“ řekl Habanec. „Z výsledku tak nelze dělat předčasné závěry,“ dodal.

FK Fotbal Třinec – SK Sigma Olomouc B 6:0 (3:0)
Branky: 27. z pen. a 88. Puchel, 73. a 83. Zlatohlávek, 35. Barkov, 42. Cienciala.
Třinec: 1. poločas: Lapeš – Fareb, Neuer, Šuľa, Puchel – Omasta, Vaněk, Šípek, Cienciala – Akulinin – Barkov. 2. poločas: Weiss – Bolf, Samiec, Gáč, Janoščín – Hlúpik, Steinhübel, Weber, Puchel – Zlatohlávek – Lasota. Trenér: Habanec.