Krátká pauza byla pod Javorovým klidná, změn bylo pomálu. Realizační tým prvního mužstva se nezměnil, ředitelovi klubu Karlu Kulovi, který zůstává hlavním trenérem, budou asistovat Marek Kalivoda, Martin Zbončák a Jakub Kafka, který bude mít na starosti gólmany. „Přestože se teď budu soustředit na práci ředitele klubu více než doposud a na hřišti možná budu o něco méně, tréninkový proces druholigového týmu tím nijak neutrpí. Stejně jako na jaře ho budou mít na starost mojí asistenti, Martin Zbončák a Jakub Kafka budou doplňovat zkušeného trenéra Marka Kalivodu. Do Třince jsme ho brali s tím, aby posléze, co se v klubu adaptuje, přešel k prvnímu týmu. Dříve trénoval ve Zlíně a později po mně převzal Karvinou. V průběhu druholigových utkání budeme na lavičce spolu," vysvětlil Kula.

Vloni Marek Kalivoda trénoval třinecký dorost U 19, kterého se nyní ujme dosavadní trenér juniorky Kamil Papuga, jenž zároveň bude také šéftrenérem mládeže. Juniorku místo něho povede Martin Zbončák s Lubomírem Vaškem.

Letní pohyb v hráčském kádru byl minimální. Působení v Třinci ukončil středopolař Marek Kyselý, který si nakonec nepřipsal ani jeden druholigový start a také další střední záložník Petr Wojnar, jenž nenaplnil očekávání. Více se čekalo rovněž od útočníka Tomáše Gavláka, proto dostal svolení k odchodu a může si hledat nové angažmá. To stejné platí také o jeho kolegovi z útoku, mladém Romanu Hašovi ze Slovácka. Do Třince se nevrátí ani záložník Tomáš Dostál, jenž strávil jaro v třetiligovém Hlučíně.

„Ze základní sestavy v podstatě neodešel ani jeden hráč, všichni zůstávají. Myslím si, že razantních změn není třeba, naše mužstvo prokázalo kvalitu. V jarní tabulce hráči obsadili čtvrté místo, byli konkurenceschopní, a proto si zaslouží důvěru. Je pravdou, že nás poněkud tlačí bota v útoku a na obou krajích zálohy," připustil Kula.

V Třinci by měl pokračovat protřelý stoper Benjamin Vomáčka z ostravského Baníku, který přichází na přestup. Pokračovat bude také levý bek Lukáš Kubáň ze Slovácka a Michal Janec z Liberce. Z hostování v třetiligové Orlové se vrátil Martin Sporysz. „Se Žilinou se pokusíme dohodnout na příchodu Reného Dediče, který na jaře vypadal velice dobře. Získali jsme zkušeného útočníka Ondřeje Smetanu, který naposledy působil v Německu a také dalšího forwarda, Jana Lukáše ze Slovácka. Do přípravy naskočila rovněž trojice juniorů – Marek Švábík, Dino Trajkovski a Tomáš Voves," prozradil Kula.

Úvodní dny přípravy třinečtí fotbalisté tráví na kondičním soustředění v Dolní Lomné. V přípravném období sehrají sedm zápasů, o víkendu se na Slovensku střetnou s Liptovským Mikulášem.

(rom)