Družina slovenského trenéra Ľubomíra Luhového zahájila probíhající sezonu neobyčejně špatně, v úvodních třech kolech se zmohla na pouhý bod.

Všechny tři ukořistila až na čtvrtý pokus. Ačkoliv ležely jako vždycky na trávníku, sehnout se po ně a zvednout je nebylo snadné. V prvním dějství se o to pokusili hosté, jmenovitě Ciferský a Sklenář, ale jistý brankář Lipčák jim to nedovolil.

O několik minut později se o totéž pokusil domácí Malíř. Napodobil své předchůdce, po přihrávce Gavláka mu zkazil radost brakář Fryšták přizvednutím míče nad břevno. Když to nešlo střelou, zkusil to malíř nebezpečnými centry. Zpočátku se neujaly, ale před poločasem oslovil Marošiho a diváci jásali. „Pokud si dobře vybavuji, je to teprve můj druhý gól hlavou v soutěžním utkání,“ podotkl hrdina okamžiku.

„V prvním poločase jsme neproměnili šance a naopak jsme sami inkasovali lacinou branku. Měli jsme možnost jít do protiútoku, jenomže jeden z našich hráčů šlápl na balón a z toho byl nakonec gól. Ve druhém poločase domácí dobře bránili a my se nemohli dostat do žádné vyložené šance, navíc v závěru jsme inkasovali podruhé. Mohli jsme dosáhnout nanejvýš na remízu, ale výhra domácích je asi zasloužená. Ve vůli a touze po výhře jsme se jim nevyrovnali,“ uznal sportovně trenér Sezimova Ústí Luboš Zákostelský.

Třinečtí fotbalisté svým herním projevem necelých osm stovek diváků rozhodně nenadchli, jejich hra byla upracovaná, nepřesná a poněkud těžkopádná. Dopouštěli se četných chyb, které jim znemožňovaly rozvinout ofenzivní křídla. Vedoucí branka jim dodala správného elánu a ve druhém dějství dosáhli aspoň toho, že fotbalově vyspělé protihráče přestali pouštět do příležitostí. Sami si jich několik vytvořili, ale s proměňováním to už bylo horší.

V ofenzivě scházela, lehkost, přesnost a kreativita. Když už to začalo vypadat, že zápas skončí hubeným vítězstvím, přišel z pravé strany další z Malířových centrů. Surynek na míč nedosáhl, ale Nekuda se do něho pořádně opřel - 2:0. „Zavřel jsem oči a řekl si, ať už to tam spadne a bude už konečně klid. A povedlo se,“ radoval se útočník hostující v Třinci z prvoligové Olomouce.

Trenér Luhový a jeho celek měl nakonec důvod ke spokojenosti a tříbodové oslavě, byť hra ještě stále nebyla zcela stoprocentní.

„Zápas byl pro nás náročný zejména po psychické stránce, ale i kvůli tomu, že soupeř byl hrozbou, venku dvakrát vyhrál. Těší mě, že jsme neinkasovali, vyhráli 2:0 a získali tři body. Rival je vyzrálejší a kvalitnější než před rokem, kdy do soutěže přišel jako nováček. V prvních dvaceti minutách prvního dějství nám kombinace vázla, ale pak jsme předvedli několik souvislých akcí po křídlech, z nichž padl uklidňující vedoucí gól do šatny. Byla to pro nás psychická vzpruha. Ve druhé části hry jsme předvedli to, co nám scházelo v úvodních zápasech, a sice více bojovnosti a nasazení. To byly atributy vedoucí k úspěchu,“ rozpovídal se trenér Třince Ľubomír Luhový.

Dalším protivníkem jeho týmu bude Most, který si posledně z Vlašimi odvezl potupný debakl v poměru 7:0.

FK Fotbal Třinec – SK Spartak MAS Sezimovo Ústí 2:0 (1:0)

Branky: 45. Maroši, 90. Nekuda. Rozhodčí: Býma. ŽK: Siegl, Kuděla, Lisický, Rehák – Dobal, Ciferský. Diváci: 789

Třinec: Lipčák – Lisický, Kuděla, Rehák, Siegl – Malíř, Hanus (35. Pospíšil), Maroši, Joukl – Szmek (78. Nekuda), Gavlák (90. Surynek). Trenér: Ľubomír Luhový

(rom)