Fotbalisté Třince nestačili na nováčka ze Znojma

Třinec – V souboji dvou střelecky trápicích týmů uspěl nováček z jihu Moravy. V Třinci vstřelil tři branky.

28.8.2010

Ilustrační foto.Foto: Petr Rubal

Třinecké trápení nadále pokračuje. Nováček sehrál na severu Moravy velmi dobrou partii. Nejblíže gólu byli hosté ve 13. minutě, kdy Yonov protáhl z trestného kopu Lipčáka a z následného rohu mířil Trnovec těsně vedle.

O dvě minuty později se již nováček z jižní Moravy radoval z premiérové branky, když Sukup mířil pravačkou přesně k tyči. V té chvíli to již nevydrželi domácí fanoušci, kteří začali skandovat jméno Jiřího Nečka (trenérský předchůdce třineckého Dembinného, pozn. red.).

Vyrovnáno mohlo být ve 21. minutě, kdy střelu Malíře vykopával z brankové čáry kapitán Yonov. Ve 27. minutě posoudil rozhodčí Býma střet hostujícího Trnovce s Karlíkem jako faul a pískala se penalta. Tu nejprve Siegl nedal, ale pro včasné vběhnutí hostujících hráčů se penalta opakovala. Čerstvá třinecká posila to zkusila podruhé a nyní mířila vedle pravé tyče.

„Na penaltu byli určeni tři hráči. Patrik si věřil, jenže nedal. Ale nic na něj nehážeme,“ dodal po zápase kouč Dembinný.

Ve 31. minutě nastřelil Yonov z trestného kopu břevno. Rozhodnutí mohlo padnout v 56. minutě, kdy se po levé straně prosmýkl Látal, ale jeho střela pravačkou svůj cíl nenašla. V 80. minutě se po centru Cihláře objevil za obranou soupeře Onuchukwu, jenže než stačil zakončit, ukopli mu hostující zadáci míč na rohový kop.

Veškeré naděje sebral Třinci v 84. minutě znojemský kapitán Yonov, kterému třetí trestný kop již vyšel na jedničku, gólman Lipčák neměl šanci. V nastaveném čase pečetil zasloužené vítězství hostí Yonov z pokutového kopu.

„Oba týmy jsou na zemi, produktivita je špatná a naše obzvlášť. Možná ta penalta vše rozhodla, pak už to byla z naší strany křeč. Myslím si, že za dosažené výsledky až tak realizační tým nemůže,“ řekl na tiskové konferenci domácí trenér Zdeněk Dembinný.

„Klíčovým momentem pro utkání byla neproměněná penalta, kterou kopali domácí nadvakrát. V první půli jsme hráli trpělivě a na brejky. Naše výhra je zasloužená a já si jej nesmírně vážím. Byli jsme na zemi a dokázali jsme se zvednout, navíc jsme dali tři branky,“ zářil spokojeností Bohumil Smrček.

Fotbal Třinec – 1. SC Znojmo 0:3 (0:1)
Branky: 15. Sukup, 84. a 90. (p) Yonov, Rozhodčí: Býma – Gallo, Santarius. ŽK: Lisický, Malíř, Ceplák – Trnovec, Šilinger. Diváci: 526

Třinec: Lipčák – Lisický, Hupka, Kuděla, Cihlář – Malíř, Siegl (76. Hanus), Ceplák, Bednarek (46. Onuchukwu) – Karlík (46. Doležal), Joukl. Trenér: Zdeněk Dembinný
Znojmo: Hrubý – Hříbek, Yonov, Mička, Šilinger – Sukup (65. Krhut), Vavřík, Trnovec, Zapalač – Látal (89. Kováč), Podzemský (71. Šichor). Trenér: Bohumil Smrček.