FK FOTBAL TŘINEC – FK ČADCA 3:0 (0:0)

Fotbalisté Čadce po celý zápas odráželi útoky domácích hráčů. Propracovali se do dvou šancí, které ovšem pozorně chytající Bruk zneškodnil. Několikrát se pokusili o střelbu ze střední vzdálenosti, ovšem bez kýženého efektu.

Hráči Třince kombinační hrou a dobrým pohybem neustále drželi protivníka v šachu, ale gólový mat mu dlouho nedokázali dát. Doležal s Eismannem mířili mimo, dvěma tvrdými střelami brankáře nezaskočili ani Hanus se Stýskalou. Vůbec nejblíže k úspěchu byl Matůš, jenže Lisického centr zprava nasměroval hlavou do břevna. Gól nepadlo i proto, že sudí nenařídil pokutový kop po evidentním faulu na Doležala, který vzal obránci míč a tlačil se do koncovky.

Třinecká továrna na šance spolehlivě pracovala i po přestávce. Doležal z deseti metrů poslal míč mimo, z ještě menší vzdálenosti neuspěl ani Szmek, který posléze zazdil samostatný nájezd na gólmana. Neprosadil se rovněž Adaszek, brankář jeho dělovku zkrotil. Za hlavu se chytal Joukl, protože po Lisického vybídnutí orazítkoval jen břevno. Subtilní záložník však přinesl na hřiště oživení a nakonec se podílel na dvou gólech. V prvním případě našel hlavu Szmeka a ten z pěti metrů otevřel skóre. Zhruba deset minut před koncem byl Joukl faulován v pokutovém území a Hanus z pokutového kopu zvýšil na 2:0. Poslední slovo po přesné Eismannově přihrávce měl útočník Doležal, který snadno zacílil do odkryté brány.

„Jsem rád, že jsem odehrál celé utkání. Ve druhém dějství jsme se dostali do tempa, v prvním jsme bohužel nedotáhli finální přihrávku. Ve druhé půli se nám to už podařilo. Šancí bylo hodně, což je v kondiční přípravě pozitivní,“ shrnul utkání Pavel Eismann, jemuž vypršelo půlroční hostování ve střížkovské Bohemky.

Branky: Szmek, Hanus z penalty, Doležal. Rozhodčí: Slavík, bez karet.

Třinec: Bruk – Lisický, Chlebek (46. Hupka), Dvořák (46. Kuděla), Hrdlovič – Malíř (46. Joukl), Hanus, Stýskala (46. Adaszek), Eismann – Matůš (46. Szmek), Doležal. Trenér: Jiří Neček. (rom)