FK Fotbal Třinec – FK Fotbal Frýdek-Místek 3:1 (0:1)

Domácí jedenáctka působila v prvním dějství nepřesvědčivým, přímo ospalým dojmem. Hráčům scházel pohyb a důraz, dopouštěli se mnoha chyb zejména v přechodové fázi a proto brankáře Prepsla skoro vůbec neohrozili. Pouze jednou ho zaměstnal Malíř, jehož přízemní střelu však mladý gólman lapil. Ještě předtím však Ceplákův centr Doubek poslal hlavou mimo. Hosté z Frýdku s exolomouckými Vodákem a Zmeškalem v sestavě hráli v prvním dějství velmi dobře a byli mnohem nebezpečnější. Lipčák nejprve vyrazil prudkou střelu Lokši a pak chytil ránu Němce. Po poněkud náhodné, nicméně nádherné střele Husárika, který napřáhl ze 40 metrů, míč zastoupilo břevno. Na prudkou Cabákovu střelu po chybě spoluhráčů ve středu hřiště už ovšem nestačil. Hosté měli štěstí, že je rozhodčí Tacina před poločasem nepotrestal penaltou za faul na Veselého.

Frýdecko-místečtí postavili do druhého poločasu zbrusu novo jedenáctku. Jako vyměnění však začali hrát domácí fotbalisté. Po nákopu Lisického a Veselého vyhraném hlavičkovém souboji se k míči dostal Doubek, vběhl zprava do vápna a „angličanem“ srovnal. Chvíli nato odcentroval Malíř a střídající Matěj se blýsknul parádní hlavičkou do horního růžku. Pod třetím úspěchem hostitelů se po Macečkově kolmém vysunutí podepsal Veselý. Hostující fotbalisté mohli uhrát daleko příznivější výsledek, jenže po Němcově povedené střele je zarmoutila spojnice břevna a tyče a později po Skotnicově samostatném nájezdu brankář Lipčák, který osamoceného útočníka hostů skvěle vychytal.

„Takhle přistoupit k přátelskému utkání, kdy nám do konce zbývají už jen čtyři, je neomluvitelné. Proto první půlka jak výsledkově tak i herně z naší strany vyzněla velmi špatně, hrálo se podle soupeřových not. V poločase jsem byl hodně rozčílen, jako už mnohokrát v minulosti. Slova padla na úrodnou půdu, jsem rád, že jak starší tak i mladší hráči si dali říct,“ konstatoval po zápase trenér Miroslav Kouřil. Zatímco jemu se líbilo druhých pětačtyřicet minut, hostujícímu asistentovi trenéra Romanu Vojvodíkovi se naopak více zamlouvala první půlka. „Pořád jsme v hrubé přípravě, chtěli jsme dát šanci všem hráčům. První poločas byl výborný, měli jsme šance, domácí jsme skoro k ničemu nepustili. Po přestávce se to prostřídalo. Příští týden nás čeká herní soustředění ve Velkých Karlovicích, tam všechno doladíme,“ řekl Vojvodík.

Branky: Doubek, Matěj, Veselý – Cabák.

Rozhodčí: Tacina – Klečacký, Karch,

Diváci: 70

Třinec: Lipčák – Kopecký (46. Lisický), Chlebek, Hupka, Martinčík – Malíř (80. Sostřonek), Ďurica (22. Matěj), Šalamoun (46. Zítka), Ceplák (65. Maceček) – Veselý (75. Szmek), Doubek. Trenér Miroslav Kouřil.

Frýdek-Místek: 1. poločas: Prepsl – Švrček, Staněk, Prokeš, Schaffarzik – Cabák, Husárik – Zmeškal, Němec, Lokša – Vodák.
2. poločas: Dittert – Dvořák, Hrdlička, Fiala, Fizek – Pařenica, Prokeš, Vyvial, Němec (70. Cabák), Kořínek – Skotnica. Trenér Radoslav Látal.

ROMAN BASELIDES