Fotbalisté Třince v zimní přípravě sehráli už pátý zápas, vyhráli však pouze jediný. Na konci ledna porazili B tým slovenské Žiliny, tentokrát ale nestačili na druholigový Prostějov.

První šanci zápasu měl domácí Attah, do vedení se ale ve 14. minutě dostali prostějovští, o což se proměněnou penaltou postaral Koudelka.

K pokutovému kopu se však po pár minutách dostali i domácí, jimž srovnání zajistil Habusta. Jenže za pět minut si dal smolný vlastní gól Hlúpik a Prostějov znovu vedl.

A ve druhé půli náskok hostů ještě narostl. Třinec prostřídal, aktivnější byl však Prostějov, který se prosadil jednou ze hry, dvakrát zase z pokutových kopů a nakonec vyhrál vysoko 5:1.

FK Fotbal Třinec - 1. SK Prostějov 1:5 (1:2)

Branky: 29. Habusta z pen. – 14. Koudelka z pen., 34. Hlúpik vlastní, 68. Omale z pen., 77. Langer, 88. Šmehyl z pen. Rozhodčí: Vojkovský - Lakomý, Mikeska. ŽK: Matoušek. Bez diváků.

Třinec: Pastornický (46. Křepela) – Celba (46. Omasta), Habusta (46. Gáč), Janoščín, Hýbl (46. Bolf) – Vaněk (22. Buneš), Foltyn (46. Weber) – Hlúpik (46. Puchel), Javůrek (46. Steinhübel), Samiec (46. Cienciala) – Attah (46. Nieslanik). Trenér: Straka.

Prostějov: Mucha (46. Bárta) – Machynek, Bala, Schuster, Stříž – Spáčil, Omale – Matoušek, Langer, Zapletal – Koudelka. Náhradníci: Bárta – Šmehyl, Straňák, Sečkář, Jurásek. Trenér: Šustr