Přípravu pod vedením nových trenérů Jiřího Nečka a Karla Kuly odstartovaly kondiční testy v třinecké sportovní hale STaRS. Po měření tepové frekvence v klidovém režimu následoval zátěžový Conconi test, během něhož hráči opakovaně zdolávali několikametrové úseky v čím dál rychlejším tempu. Někteří ukázali, že fyzický fond je jejich velkou předností.

„Příprava bude velmi tvrdá, hráči to moc dobře vědí. Uvědomují si, že pokud chtějí výkonnostně růst, tvrdý trénink je naprosto nezbytný. Budeme trénovat opravdu intenzivně, každý den na kluky čekají dvě fáze. Zátěž bude snesitelná, s fotbalisty chceme pracovat tak, abychom nikoho z nich nezahltili nebo nepřetížili. Ale například před přípravným duelem bude trénink, popřípadě rozcvičení,“ podotkl hlavní trenér Jiří Neček, jenž by měl převzít výraznou část kompetencí Zdeňka Dembinného, který dříve v klubu pracoval na pozici sportovního manažera.

„Během krátké letní přípravy nehodláme testovat žádné hráče, na to je čas a prostor během zimy. Máme před sebou pár přáteláků a pak už začíná druholigová soutěž. Fotbalisté, o které stojíme, mají řadu zkušeností s druhou ligou, jiní jsou zase velice perspektivní. Věřím, že své předpoklady ukážou na hřišti a svým příchodem zvýší konkurenci v kádru. Stávající mužstvo jsme se snažili udržet pohromadě. Na jaře totiž podávalo stabilní a dobré výkony,“ pokračoval Neček, který v Třinci před několika lety vedl sportovní centrum mládeže.

Ze soupisky byly vyškrtáni hráči, kterým v Třinci vypršelo hostování, a sice Vít Přecechtěl (Baník Ostrava), Martin Šalamoun (Olomouc), Stanislav Cabák (Frýdek-Místek), Anton Fizek (Český Těšín). Kabinu podle všeho opustí i Richard Veselý.

V Třinci se příliš nepočítá ani s hráči, kteří byli před startem jara uvolnění na hostování. Angažmá si hledají zadáci Jaromír Matěj i Ilja Zítka, který by rád zamířil do ciziny. Útočník Karel Maceček možná bude pokračovat ve Frýdku-Místku. Přípravu se střížkovskou Bohemkou zahájil záložník Pavel Eismann.

Úvodní přípravný zápas třinečtí fotbalisté odehráli v Ružomberku. V dalších duelech je postupně prověří Dubnica (sobota 27. června), Trenčín (sobota 4. července), Čadca (středa 8. července), Slovácko (sobota 11. července), Sigma Olomouc (sobota 18. července), Frýdek-Místek (středa 22. července). Poslední prověrkou patrně bude souboj s týmem, na který Třinec narazí v úvodním kole Poháru ČMFS.

V zahajovacím střetnutí druhé ligy Třinečtí vyzvou exligovou Viktorii Žižkov, o týden později je čeká derby na stadionu nováčka z Hlučína. (rom)

Kam dál:
Na úvod porážka s Ružomberokem
Jiří Neček: Třinec bude tvrdá a náročná práce