Mnoho fotbalových fanoušků, ať už z Frýdku-Místku, nebo i širokého okolí, má v paměti senzační tažení frýdecko-místeckých fotbalistů, kteří se postupnými kroky dostali z I.A třídy až do první ligy. V krátkosti si připomeneme, jak si Valcíři v nejvyšší soutěži vůbec vedli.

Body vyhozené oknem

VÁLCOVNY FM – ŽILINA 0:1 (0:0)

Valcíři hráli teprve potřetí doma, a takřka sousedské derby proti Žilině už mělo pro domácí příchuť existenčního boje. Těžké nohy i vybičované nervy umějí vždycky výkon poznamenat. Hra Valcířů postrádala přesnost, přihrávky směřovaly většinou k nohám žluto-zelených. Domácí útok se v první půli ke kloudné střele nedostal, jen Marchevský jednou v šestnáctce nepřesně zasáhl. Nejblíže k vedení měli domácí ve 37. minutě, kdy Kopecký skvěle hlavičkoval, ale Murárik stejně skvěle zachránil.

Druhou půli začali domácí už lépe, zanechali nervozitu v kabinách a pustili se do soupeře bez jakýchkoliv zábran. Už za první čtvrthodinku si vytvořili dvě ideální šance, které mohly rozhodnout. V 55. minutě se prodral žilinskou obranou Mrázek, podal na malý čtverec Levinskému, který však nepochopitelně zaváhal. Po hodině hry zase vypracoval Kopecký dobrou pozici Dudovi, ale ten přestřelil. Žilina ztrácela půdu pod nohama, domácí dřeli, zvláště Kopecký byl iniciátorem kolmých a přesných přihrávek, z nichž měli útočníci těžit. Bohužel, jejich muška byla totálně vychýlená. Osud Valcířů se pak naplnil pár sekund před koncem hry, kdy Pasyk špatně odhadl situaci, nevhodně vyběhl a Galvánek pohodlně dopravil míč do sítě! Domácí měli blízko ke ztrátě jednoho bodu, ztratili nakonec oba.

Branka: 90. Galvánek. Rozhodčí: Veverka, střely na branku: 7:2, rohy: 6:6, fauly: 15:29, diváci: 4000.

VP: Pasyk – Kubalák (82. Juřica), Barčák (73. Čermák), Lovíšek, Markusek – Coufal, Kopecký, Duda – Marchevský, Mrázek, Levinský. Trenér: Ján Zachar.

Žilina: Murárik – Šulgan (26. Knapec), Tománek, Staškovan, Šmehyl – Beleš, Ilavský, Chobot – Rusnák, Frič (46. Szepesi), Galvánek. Trenér: Jozef Marko.