Fotbalistky Dobratic nestačily na vedoucí Hlučín

Dobratice - Za slunného nedělního odpoledne přivítala dobratická děvčata na svém hřišti první tým Moravskoslezské ligy žen – DFC Hlučín. Dobraticím se v této sezoně příliš nedaří, okupují poslední příčku soutěže. Přesto se proti Hlučínu chtěly svěřenkyně trenérky Školové vytáhnout.

15.4.2009

Ilustrační foto.Foto: Karel Moškoř

TJ Comfort Dobratice – 1. DFC Hlučín 0:6 (0:4)

Favorit o svých silách dával vědět již od úvodních minut. Ve 4. minutě se po centru prosadila Káňová a hosté vedli. Dobratičtí se však nestáhli a mohli vzápětí vyrovnat, když Kuhová vyslala do brejku Stabravovou, jejíž slabou střelu brankářka hostujícího týmu zlikvidovala.

„Dostala jsem od spoluhráčky míč za obranu a šla sama na brankářku. Stíhaly mě dvě hostující fotbalistky a já špatně došlápla a slabě vystřelila. Poté mi jedna z obránkyň šlápla na tu bolavou nohu a tím mě dorazila. Máme málo hráček a tak jsem musela odehrát alespoň poločas, ačkoli mě to dost bolelo,“ komentovala zlomový okamžik Stabravová, pro kterou zřejmě znamenal tento zákrok konečnou v této sezoně.

Domácí hráčky dále zazlobily ve 12. minutě hry, kdy Veselá vyzvala k brejku Kuhovou. Bohužel ani ona nedokázala vyzrát na reprezentační brankářku hostujícího týmu. Hlučínští pak měli po celý zápas optickou převahu, ale k přímému ohrožení branky domácích došlo zřídkakdy. A když už to bylo, tak spíše po standardních situací.

V rozmezí 26. a 28. minuty se hostující hráčky prosadily celkem dvakrát. To se z trestných kopů parádně trefila Hlavenková. Deset minut před přestávkou se osmělily také domácí fotbalistky. Fischbachová zahrávala přímý volný kop, jejíž centr si jedna z hostujících hráček málem srazila do vlastní branky. Ve 44. minutě si zpečetila hattrick Hlavenková, jejíž slabá střela z 18 metrů zapadla k levé tyči dobratické svatyně.

I po změně stran byly hostující hráčky aktivnější. Branka z úvodní minuty ale pro ofsajdové postavení uznána nebyla. V 57. minutě zahrávala domácí Šmídová z poloviny hřiště přímý volný kop, Skočkovská prodloužila na nabíhající Herokovou, která ve vyložené šanci nedokázala usměrnit balon do sítě hlučínských fotbalistek. V 64. minutě se svým čtvrtým gólem v zápase prosadila Hlavenková a upravila tak na 0:5.

Utkání se po této brance prakticky již jen dohrávalo, žádný z týmů se dopředu moc nehrnul a střetnutí tak upadlo do holého průměru. Pět minut před koncem utkání se stačila ještě prosadit hostující Schwarzerová. „Herní projev našich hráček se zlepšil, ale kvalita a zkušenosti soupeře byly nad naše síly,“ zhodnotila utkání trenérka domácích Kateřina Školová.

Branky: 26., 28., 44., 64. Hlavenková, 4, Káňová, 85. Schwarzerová.

Dobratice: Skočovská – Fischbachová – Klusová (76. Štefková), Paličková, Orečná – Stabravová (46. Šmídová), Veselá, Skočková, Uhrová, Heroková (69. Parancová) – Kuhová (46. Sikorová). Trenérka: Kateřina Školová.

Další výsledky 14. kola: ČSAD Havířov – Lubina 1:0, Nové Sady – Sl. Ostrava 4:2, Holešovské holky – Ocmanice 1:0, 1. FC Přerov – Hodonín 2:1. (pop)

Tento týden představíme prvňáčky ze školy v Dobraticích

Vedení základní a mateřské školy myslí na budoucnost školy a hlídá její kapacitu

Na posledním zastupitelstvu obce Střítež, které se konalo koncem listopadu, se například řešila i kapacita mateřské školy Střítež.

Česko zasáhne extrémně silný vítr. Meteorologové doporučují zajistit okna

Ve východních Čechách, na Českomoravské vrchovině a na Moravě a ve Slezsku bude během dnešního odpoledne zesilovat vítr. Od večera do úterního rána může místy v nárazech v nižších polohách dosahovat rychlosti kolem 90 km/h, ojediněle kolem 110 km/h, na hřebenech hor pak kolem 145 km/h.