I. B třída – skupina C

Jablunkov - Mosty 3:4 (1:1)

Sestupem ohrožený Spartak krátce po změně stran vedl 3:1, ale přesto na body nedosáhl. Jeho první a třetí gól vsítil Szotkowski, druhou branku dal J. Čmiel. Mostečtí svého oslabeného souseda sestřelili ze vzduchu – T. Nieslanik vyrovnal hlavou na 1:1 po centru Lyska ze hry. Zbylé góly padly po standardních situacích Buly, přesnými hlavičkami o osudu derby rozhodli T. Nieslanik, Lukoš a Lysek.

Jablunkov: Pindor – Szücs, Hudzieczek, J. Martynek, Straka – Świerczek, T. Cieslar, Czeczotka, J. Čmiel – Szotkowski, L. Čmiel. Trenér: Alois Sikora.
Mosty: Jopek – D. Nieslanik (65. Konderla), Klečacký (60. Lukoš), I. Lysek, Szlaur (71. Běhal) – S. Kufa, P. Kufa, Kapsia, Turek – Bula, T. Nieslanik. Trenér: Vítězslav Bazgier.

Dolní Datyně - Hnojník 1:2 (1:0)

Domácí v úvodu využili nedorozumění gólmana se stoperem a ujali se vedení. S hosty mohl být definitivní konec, ale od dalších gólů je dvakrát uchránilo břevno. Po pauze zaveleli k obratu – soustavný tlak vedl k vyrovnání, o které se postaral důsledný Walica a nakonec i k vítěznému gólu, který po faulu na P. Jantoše vstřelil z pokutového kopu Kušnirák.

Hnojník: Lamoš – Glac, T. Jantoš, P. Rusz, Pieter – P. Jantoš, A. Klus, Walica, M. Stryja, Mach (80. M. Klus) – Kušnirák. Trenér: Marian Kuczyński.

Sedliště - Nebory 0:1 (0:0)

Důležité utkání o šest bodů domácím nevyšlo. Oba celky hrály se zabezpečenými obranami, nikdo nechtěl udělat chybu, nikdo si nedokázal vytvořit brankovou příležitost. O výsledku tak nakonec rozhodl v 61. minutě střet domácího brankáře Majera s hostujícím útočníkem Cieslarem, po kterém hlavní sudí na pokyn asistenta nařídil pokutový kop. Přestože se domácí moc zlobili, hosté z penalty po střele Žajdlíka získali tři veledůležité body. „Jsem hodně zklamaný a uvažuji o konci kariéry,“ prohlásil po utkání rozladěný brankář Daniel Majer.

Sedliště: Daniel Majer – Tomáš Majer – Valas, Verlík, Bílek – Prokeš, Kaloč (85. Smítal), Berka, Ručka - Sekanina, Smichovič (70. Juřica). Trenér: Jaromír Sládek.
Nebory: Pyszko – Mrozek, Byrtus, Osmanczyk, Vranka – Žajdlík, Franek (60. Čonka), Majer, Slíž (60. Psczolka) – Cieslar, Turoň. Trenér: Petr Janeczko.

Vendryně – MFK Karviná 0:2 (0:1)

Lídra nakopl náhodný gól, který po nedorozumění Hojdysze s Fojcikem dal Sikora. Stejný hráč pak ale skluzem uchránil svůj tým od další branky, jednou domácím pomohla tyč. Takticky vedenou bitvu mohl zdramatizovat Turoň, ale nejdříve přestřelil a pak jeho pokus vykopl z prázdné brány jeden z obránců. I druhý gól hostů, který padl po rohu, patřil do kategorie šťastných.

Vendryně: Hojdysz – Mikula, Bačík, Fojcik – Walek, Broda, Bilko, R. Cymorek (46. Repaský), T. Sikora (45. P. Kohut) – R. Turoň, Chwastek (72. Csikán). Trenér: Zdeněk Černek.

Dobrá - Nýdek 3:2 (1:1)

Brzký gól hostující hráče nezlomil. V 7. minutě utekl všem Filipčík a na jeho střelu z úhlu nedokázal hostující brankář reagovat. Hosté měli velice nebezpečné standardní situace, které většinou zahrával zkušený Faruga. Blízko vyrovnání byli Nýdečtí při šancích Spratka a Swaczyny. Gólem skončila až krásná střela druhého jmenovaného ze 41. minuty po Frýdově přihrávce. V 70. minutě se skóre měnilo potřetí, když na centr Frýdy si naběhl Přibyla a hosté vedli 2:1. Domácí poté přeskupili řady a výrazně zvýšili tempo hry. V 78. minutě bylo srovnáno, když po akci Šmahaje skóroval Hernik. V závěru hosty doslova podržel brankář Kantor. Když už to vypadalo na dělbu bodů, opřel se do míče halfvolejem domácí Nikl a přesně mířenou střelou rozhodl o výhře domácího celku.

„Základem našeho úspěchu bylo, že jsme zcela dokázali ze hry vyřadit Farugu. Fojtík mu nedovolil vůbec nic a navíc naprosto čistým způsobem. V první půli jsme dělali zbytečné chyby a následně i fauly. Prostě to nebylo ono. Od 70. minuty, kdy jsme zařadili vyšší rychlostní stupeň a vysunuli presink, jsme si začali vytvářet jednu šanci za druhou. Až do poslední chvíle jsem věřil, že ten vítězný gól dáme. Kromě Fojtíka bych chtěl vyzdvihnout neskutečné nasazení a výbornou hru našeho pravého obránce Radima Nikla, nejlepšího muže na hřišti. Svým výkonem strhnul celé mužstvo,“ pochválil svého svěřence trenér Dobré Tomáš Zářický.

Dobrá: Baran – Nikl, Damek (Gryžboň), Imričko, Bednárek – Fojtík, Rajnoch, Palarčík (Horáček) – Filipčík (Figura), Herník. Trenér: Tomáš Zářický.
Nýdek: J. Kantor – Strokosz, R. Šulák, Babilon, Mazurek – Tlacháč, Frýda (85. Mitrenga), Faruga, Spratek – Swaczyna, Očadlík (56. Přibyla). Trenér: Miloš Koloničný.

Oldřichovice - Hrádek 0:4 (0:3)

Domácí vybouchli doslova jako papiňák. V 8. minutě prohrávali už o dva góly – nejdříve bývalý brankář J. Pav trknul hlavou do sítě centr Dudy a pak Kantor z pětky zakončil akci Byrtuse. O pár minut později utekl obráncům T. Stoszek a Byrtus snadno zvýšil na 0:3. Debakl malátných Oldřichovic dorážkou Stoszkovy střely podtrhl Kantor. Platonický tlak byl domácím k ničemu.

Oldřichovice: Sagan – Šinal – Macura (36. Bonacina), Hanke – Dytko – M. Sikora (61. Worek), L. Stoszek, Ligocki, Huczala – Mauritz, Niemiec. Trenér: Marián Krajčovič.
Hrádek: M. Kawulok – Z. Turoň – Paszek, Szlauer – Bojko – M. Pav, Duda, L. Byrtus – T. stoszek, J. Pav (82. Goryl), T. Kantor (70. Dorda). Trenér: Stefan Franek.

I. B třída – skupina D

Kateřince – Fryčovice 2:4 (1:2)

Překvapivé, ale naprosto zasloužené vítězství bojovnějšího celku hostí. Na těžkém a blátivém terénu tentokrát rozhodlo větší nasazení a vůle po vítězství. Domácí přitom vstoupili do utkání skvěle a hned z prvního útoku šli do vedení. Hosté začali přebírat iniciativu po čtvrthodině hry a ve 20. minutě srovnal vydařenou střelou z osmnácti metrů Rumel. O patnáct minut později se Fryčovičtí radovali podruhé, když se ve skrumáži nejlépe orientoval Žurovec. Hosté si udržovali převahu i po změně stran a v 65. minutě po ideální přihrávce od Prokopa skóroval potřetí Rumel. Domácím se podařilo v 72. minutě snížit dělovkou do šibenice na 2:3 a rázem jim narostla křídla. Vytvořili si převahu, ale definitivně do kolen je srazil svou třetí a celkově čtvrtou brankou v 81. minutě Rumel.

Fryčovice: Ivánek – Bonk, Hubeňák, Konečný, Randják – Kužel (75. Žídek), Žurovec, Baran, D. Galásek – Rumel, Prokop (89. Zátopek). Trenér: Miroslav Somr.

Staříč - Veřovice 2:1 (1:0)

„V sobotní novinové upoutávce jsem pozýval fanoušky na tento duel soupeřů. A kdo mi věřil, že tento zápas bude mít náboj, neprohloupil,“ řekl úvodem vedoucí domácího celku Jiří Laža. Vedoucí celek tabulky začal utkáni s chutí, velmi dobře se pohyboval a tvořivou hrou získal převahu. Hráči Staříče pozvolně začali srovnávat krok a již v 9. minutě po centru Bittnera nevyužil velkou příležitost Volný. Běžela 13. minuta a dlouhý výkop brankáře Smetany se dostal až za obranu soupeře. Tam naběhl Pešek, ale samostatný nájezd na brankáře neproměnil. Hned o dvě minuty později se dostal do stoprocentní šance Šištík, jenže byl nedovoleně sražen. Rozhodčí v těchto chvílích zřejmě zapomněl, že existují i nějaké karty. Ve 28. minutě se k míči dostal Volný. Přešel přes dva obránce soupeře a vystřelil. Brankář hostí Fojtík míč vyrazil na břevno a dorážku proměnil Pešek ve vedoucí gól Staříče. Za další tři minuty se dostal do výhodné příležitosti Šištík, ale hostující gólman prokázal své kvality. O chvíli později se na druhé straně vyznamenal Smetana, který bravurně zneškodnil takřka gólovou střelu hlavou Kunze a vyrazil ji na roh.

Druhá půle začala Šištikovou šancí, kterou opět neproměnil. Domácí střelec si to však vynahradil v 54. minutě, kdy našel přesnou přihrávkou Peška a ten zamířil k pravé tyči. Utkáni se poté přelévalo ze strany na stranu a po několika příležitostech na obou stranách hosté snížili v 87. minutě na konečných 2:1. „Děkuji svým svěřencům za zodpovědný výkon, kterým připravili fanouškům krásný fotbalový zážitek,“ řekl závěrem trenér Karel Pešek.

Staříč: Smetana – Weissmann, Janota, Jukl, Bernklau – Šimek, Pešek (46. F. Vojkovský), Váňa, Bittner – Volný (81. Strakoš), Šištík (78. Čuba). Trenér: Karel Pešek.

Kozlovice - Tichá 2:0 (1:0)

V chladném a deštivém počasí bylo v Kozlovicích k vidění derby s nedalekou Tichou. Domácí ještě na jaře nejen že nebodovali, ale nevstřelili ani gól. Toho premiérového se diváci dočkali ve 37. minutě, ale stála za to. Střela Žídka z 22 metrů skončila přímo v šibenici hostujícího brankáře. Tříbodová pojistka přišla až čtvrthodinku před koncem utkání, když Elek vběhl do šestnáctky soupeře a střelou podél gólmana zajistil Kozlovicím první jarní radost. „Konečně to vyšlo, a to ještě odpustil sudí hostům jasný pokutový kop za faul na Kubu Harabiše,“ řekl po utkání vedoucí domácího týmu Zdeněk Mucha.

Kozlovice: Uher – Hruška, P. Krpec (46. Zdražil), Žídek, Žáček – Eliáš, Bednář, Langer, Elek – Jak. Harabiš (77. Víta), M. Krpec. Trenér: Miroslav Vyvial.