Nad vedlejším travnatým hřištěm vyrostla během několika měsíců nová budova, ve které zdejší mládežníci najdou šatny, kulturní místnosti, posilovnu, sociální zařízení a další tolik potřebné náležitosti k fungování klubu. „Od města Frýdek-Místek je to obrovská pomoc, jelikož všichni naši mládežníci od staršího dorostu až po ty nejmenší benjamínky budou mít vlastní zázemí, které tady dlouho chybělo. Samotný objekt je již zkolaudován, v těchto dnech dochází ještě k nainstalování vybavení jednotlivých kabin,“ prozradil sportovní ředitel fotbalového klubu Radomír Myška.

Slavnostní otevření by mělo proběhnout ve středu 19. ledna v 15 hodin. „Po krátkém provedení zástupců města bychom chtěli tyto prostory zpřístupnit i široké veřejnosti. Takže případní zájemci se mohou příští středu do nových šaten jít podívat,“ vyzývá Myška.

Třetiligový tým Frýdku-Místku je po podzimní části soutěže na průběžném třetím místě s malým odstupem na druhou Holici. „Určitě považujeme naše umístění po podzimu za úspěch. Odráží to tak reálnou sílu našeho mužstva. Vedoucí Opava je v letošní sezoně úplně někde jinde. V jarních odvetách chceme udělat vše pro to, abychom skončili nakonec druzí,“ zdůraznil Radomír Myška, který připomněl, že tým ze Stovek již před sezonou hlásil, že chce hrát v letošní sezoně MSFL o příčky nejvyšší. „Na první místo to už asi nebude, ale o to stříbrné se poprat chceme.“

V kádru valcířů již není záložník Mucha, který si v této chvíli hledá nové angažmá. Trenérovi Machalovi se na úvodním tréninku (Frýdečtí začali přípravu v pátek 7. ledna, pozn. red.) hlásili mladíci Preči, Ostrák a Hlaváč, kteří kádr A týmu doplnili z dorostu či juniorky. „Velkým plusem je, že se nám podařilo udržet nejlepšího střelce soutěže Milana Kerbra, kterého si chtělo Slovácko stáhnout z hostování,“ radoval se kouč valcířů Oldřich Machala.

Svou změnu zaznamenal realizační kádr frýdecko-místecké juniorky, kdy dosavadního trenéra Stanislava Kowalíka (odešel trénovat do nedaleké Dobré, pozn. red.) vystřídal Tomáš Zářický. „S juniorkou máme pro jarní část sezony jasný cíl postoupit do I. A třídy. Chtěli bychom v průběhu jara do tohoto týmu přesunout mladé hráče, kterým bude v létě končit dorostenecký věk,“ prozradil plány s juniorkou Myška.