Kunčice p. O. – 1. BFK Frýdlant n. O. B 4:2 (1:1)

První poločas nabídl diváků opatrný fotbal, kdy ani jedno mužstvo nechtělo udělat chybu. Po půlhodině hry se trefil hostující Žáčik, domácí ale těsně před přestávkou srovnali skóre. Do druhé půle nastoupili domácí značně nabuzeni a bylo to právě oni, kdo diktoval tempo hry. Kunčice předváděly hru s dobrou defenzívou a rychlými kontry do hostující obrany. Proto není divu, že nakonec domácí zvítězili 4:2. „Domácí vyhráli zcela zaslouženě, kdy nás předčili svou bojovností a hlavně touhou zvítězit. My jsme propadali ve všech směrech a nebýt neschopnosti domácích, tak skóre mohlo být i výraznější. Bez nasazení, důrazu a pohybu se fotbal hrát nedá. Vyzdvihnout lze pouze výkon brankáře Maderského, který nás v několika situacích podržel. Musíme si určité věci mezi sebou vyříkat, jelikož takto se fotbal nehraje. Kunčicím gratuluji ke třem bodům,“ hořekoval po zápase frýdlantský trenér Jan Žižka.

Branky hostí: 29. Žáčik, 56. vlastní. Rozhodčí: Čepčor – Kimla. ČK: 85. K. Hradil (Frýdlant B). Diváci: 120.
Frýdlant B: Maderský - Štěrba, Baňka, Velička, Minarčik -Vybíral, Hurný (59. Peml), Tošenovjan, Žáčik – K. Hradil, Meisner (74. Zagrapan).

Václavovice - Dobratice 0:1 (0:1)

Domácí se snažili favorita dostat pod tlak dlouhými nakopávanými míči. Jelikož i hosté praktikovali podobný styl hry, hrála se především překopávaná. Šance se však rodily na obou stranách. Za zmínku stojí hlavně tyč domácího Habernala. Dobratice měly první půli více ze hry, působily sehranějším dojmem. Jediná branka utkání padla těsně před přestávkou. To brankář Ometák vyhodil míč na Gašmana, ten jej na těžkém terénu ztratil a hosté po rychlém brejku trestali. „Druhou půli jsme sehráli lépe, bohužel jsme doplatili na špatnou koncovku,“ řekl Martin Vítek z václavovického oddílu. To v 60. minutě trefil z blízka Hájek hostujícího gólmana, stejně neúspěšný byl o pět minut později Habernal. V 75. minutě zatáhl míč po straně Habernal a po jeho centru srovnával na 1:1 Hájek. Radost domácích ale dlouhého trvání neměla, jelikož rozhodčí Němec branku pro faul neuznal. „Závěrečný tlak byl z naší strany ve znamení nakopávaných míčů a unáhleně řešených situací před šestnáctkou soupeře, proto se nám vyrovnat nepodařilo. Škoda, dnešnímu utkání by určitě slušela remíza, bohužel diky nevyužitým šancím a neuznané regulérní brance jsme bez bodu,“ dodal Vítek.

Rozhodčí: Němec – Šašinka, Folvarčný. Diváci: 30.
Václavovice: Ometák – Gašman, Mynář, Kaczmaczyk, Berta - Rychtr, Bednář, Novotný, Mokroš, Habernal – Hájek. Náhradníci: Hess, Pjenčík, Bystroň. Trenéři: J. Koníček, M. Sládek.

Písek – Palkovice odloženo. „Respektujeme rozhodnutí STK o odložení zápasu, i když ve stejnou hodinu se v nedalekém Bukovci a Jablunkově utkání odehrály. Pro nás ale odehrát dohrávku v týdnu bude problém,“ posteskl si trenér Palkovic Martin Blahuta.

Tošanovice – Metylovice 2:4 (1:3)

Góly domácích: Konečný, Krupa. Utkání sledovalo 30 diváků. Více informací domácí celek nedodal.

Další zápasy: Návsí – Hukvaldy 0:2, Ostravice – Lučina 2:0, Baška – Řepiště 0:1. Podrobnější informace a sestavy domácí celky nedodaly.

Okres – Od jarních odvet budeme chtít fanouškům okresního fotbalu přinášet informace také z okresní soutěže mužů. Ve 14. kole se odehrálo pět utkání (duel Dobré B s Paskovem byl odložen), informace jsou ale pouze ze zápasu Staříče B a Oldřichovic B.

FK Staříč B – TJ Oldřichovice B 6:2 (2:1)

První poločas byl ještě vyrovnaný, kdy hosté šli zásluhou Worka do jednobrankového vedení. Domácí stačili ještě do přestávky obrátit vývoj zápasu na 2:1. Po změně stran nejprve Worek svou druhou brankou v zápase vyrovnal na 2:2, poté již na hřišti existovalo pouze jedno mužstvo. Staříč vyhrál zcela zaslouženě.

Branky: Zátopek, Rada, Joniec, Mathon, Čuba, Király – Worek 2. Rozhodčí: Somr, bez karet, diváci: 15.

Staříč B: Kolář – Řehák, Morys, Koza, Szkandera, Rada, Řezáč, Čuba, Vrtný, Zátopek, Joniec. Střídali: Mathon, Király.
Oldřichovice B: Pinkava – Namyslo, Kraina, Lukosz, Zuček, Bonacina, R. Brnovják, Toráč, Javorek, Mára, Worek. Střídali: J. Brnovják, Boruta, Křižánek.

Další zápasy: Fryčovice B – Milíkov 3:2, Bukovec – Nošovice 5:2, Vojkovice – Janovice B 3:3, Smilovice B – Řepiště B 1:0. Podrobnější informace a sestavy domácí celky nedodaly.