Smilovice otočily nepříznivý vývoj

Region - Fotbalová I. B třída pokračovala o víkendu dalšími zápasy.

2.5.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/René Svoboda

Skupina B Fryčovice – Heřmanice 3:2 (1:0). Na rozdíl od domácích oplývají hostující fotbalisté lepší formou, když v jarních odvetách ještě neztratili ani bod. Nakonec se ale z výhry po zásluze radoval domácí tým. V 15. minutě mohl otevřít skóre zápasu domácí Dětský, v nadějné pozici však střílel vedle. Branku nakonec domácí vstřelili ve 44. minutě zásluhou Janka. V 54. minutě podnikli hosté rychlý protiútok, z kterého vytěžili nakonec pokutový kop a vyrovnali na 1:1. V 71. minutě našel Hendrych na zadní tyči volného Barana, který poslal domácí podruhé v zápase do vedení. O pět minut později faulovali hosté ve vlastní šestnáctce Daniela Galáska a Randják z penalty zvýšil na 3:1. Hosté se však nevzdali a v 84. minutě snížili, když se za ruku Reného Galáska kopala další penalta. Na víc se již hosté nezmohli. Fryčovice: Míček – Chovanec, Konečný, Baran, Randják – Daniel Galásek, Dětský, Pěčka (50. Adamovský), René Galásek – Hendrych (90. Kowalík), Janek. Trenér Igor Zahradník. Skupina C H. Suchá – Oldřichovice 4:1 (1:0). Oldřichovicím se utkání v Horní Suché nevyvedlo a již ve 3. minutě prohrávaly 1:0, když domácí celek potrestal chybu ve středu obrany. Pak měli hosté dvě šance, ale jednu zmařil gólman a při druhé netrefil Ligocki branku. Jinak diváci viděli vyrovnanou hru a v 56. minutě další gól domácích. O šest minut později skórovali domácí potřetí a bylo téměř rozhodnuto. V 76. minutě přidala Suchá čtvrtou branku. Oldřichovice korigovaly na 4:1 v 86. minutě, když se z hranice šestnáctky trefil Lukáš Stoszek. Oldřichovice: Sagan – Novotný, Crhonek, Hanke, Dytko – Fortelný (58. Bonacina), Štěrba, L. Stoszek, Huczala (46. Turoň) – Ligocki, Pinkas. Trenér Marián Krajčovič. H. Bludovice – Nebory 2:3 (2:1). Hostujícímu celku vyšel vstup do utkání. V 11. minutě odcentroval Vranka a Molnár se hlavou nemýlil – 0:1. O tři minuty později bylo srovnáno, když domácí zužitkovali rohový kop. Ve 23. minutě se hosté dožadovali pokutového kopu za ruku, ale hlavní sudí mlčel. Ve 31. minutě zahrávali domácí opět rohový kop, který proměnili ve vedoucí branku. V 65. minutě vyrovnal hlavičkou Gapa, který v 72. minutě přihrál střídajícímu Trombíkoví a ten otočil vývoj skóre na stranu hostů – 2:3. Další branka již nepadla. Nebory: M. Pyszko – Mrozek, Roček, Gapa, Osmanczyk – Žajdlík, Molnár, Slíž, Stec (60. Trombík (90. Sládek)) – Cieslar, Vranka. Trenér Radek Morcinek. Hrádek – Orlová B 1:2 (0:1). Domácím hráčům zápas nevyšel. Převahu, kterou si Hrádek vytvořil, nedokázal zužitkovat v branky a ve 44. minutě, kdy domácí hráči chybovali ve středu pole, vstřelila Orlová vedoucí gól. Ve druhém poločase hosté spoléhali na rychlé brejky a domácí si s pozornou obranou nevěděli rady. V 80. minutě přišla další minela Hrádku a Orlová přidala druhý gól. Domácí pouze nížili na 1:2 v 85. minutě, když přesně mířil Szotkowski. Hrádek: J. Pav – L. Turoň (46. Stoszek). Z. Turoň, Bojko, Psczolka – Sikora, M. Pav (75. Szotkowski), Szlaur, Walica – Kantor (85. Szefka), Sztula. Trenér René Pastorek. Smilovice - H. Žukov 3:2 (0:1). I když se hrálo v první půli převážně na polovině hostů, nedokázali si domácí vytvořit brankovou příležitost. Naopak po brejkové situaci dokázali hosté zásluhou Ganaje ve 40. minutě jít do vedení. Tato branka byla pro domácí jedenáctku první inkasovanou v jarní části I. B třídy. O přestávce Smilovice provedly dvojí střídání a také důrazná domluva trenéra měla pomoci k obratu. Jenže přišla 54. minuta a po standardní situaci se trefil hostující Želonek. S domácími to v této chvíli nevypadalo vůbec růžově. Pak přišla 60. minuta a Jiří Topiarz střelou z dvaceti metrů snížil na 1:2. Dokonalý obrat vyšel domácím mezi 68. a 77. minutou, kdy se dvakrát trefil kanonýr Ganczarczyk. Smilovice: Bašanda – Miroslav Topiarz – Sikora, Szmek, Bolf (46. Przeczek) – Bilko (46. Kohut), Jiří Topiarz, Franek, Gurecký – Ganczarczyk, Slušný (75. Máj). Trenér Štěpán Kufa. Nýdek – Sedliště 4:2 (4:1). První poločas vyšel domácímu Nýdku skvěle. Již ve 3. minutě vstřelil vedoucí branku Čonka a v 18. minutě přidal druhý gól Aleš Kantor. Sedliště sice ve 24. minutě snížily Juřicou na 2:1, ale o čtyři minuty později mířil mezi tyče Svačyna – 3:1. Ze strany domácích to nebylo v prvním poločase vše, ve 32. minutě se počtvrté trefil František Bujný a o osudu zápas bylo prakticky rozhodnuto. Ve druhé půli nejprve trefil Juřica tyč a v 67. minutě snížil Hýbel na 4:2. Nýdek své šance ve druhé půli neproměnil a skóre se již neměnilo. „V první půli si kluci na hřišti dělali doslova co chtěli, takže jsme po chybách dostali čtyři branky. Navíc nás hodně namíchla situace za stavu 2:1, kdy jsme mohli jít do brejku, jenže nás zastavil praporek pomezního rozhodčího,“ řekl po utkání trenér hostí Karel Slíva. Nýdek: J. Kantor – Cieslar (Přybyla), Turoň, Kalus (Dědič), J. Bujný – B. Bujný, Čonka (Cienciela), Mikulka, F. Bujný – A. Kantor, Svačyna. Trenér Miloš Koloničný. Sedliště: Tomis (46. Daniel Majer) – Veselý (46. Smichovič), Lichna, Hruška, David Kaloč – Jan Kaloč, Sekanina, Hýbel, Otýpka – Juřica, Koníček. Trenér Karel Slíva. Jablunkov - D. Datyně 0:2 (0:0). Domácí celek měl v tomto zápase smůlu. Jablunkov neustále ohrožoval hostující branku, ale gól vstřelit nedokázal. Když byl již hostující brankář překonán, tak mu ve třech případech pomohla branková konstrukce. O zápase se rozhodlo v 54. a 56. minutě. To hosté vstřelili dvě branky a domácí celek již nedokázal s nepříznivým skórem nic udělat. Jablunkov: Fuják – T. Cieslar, V. Cieslar, Hudzieczek, Jakus – Šigut, Kluz, Duda, Straka (Drong) – Bazgier (Martynek), Delina. Trenér Stanislav Kluz. Skupina D Suchdol – Janovice 4:3 (3:2). Hostující celek se představil ve velice dobrém světle a s touhou získat všechny body. Janovice předváděly kvalitní hru, jenže domácí se dvěma góly dostali do dvoubrankového vedení. Hosté pak vyrovnali po gólech Žišky, který trefil šibenici, a Kotaly. Ještě do poločasu šli do vedení opět domácí, ale po změně stran srovnal proměněnou penaltou Liška. O bod Janovice přišly v posledních sekundách zápasu, kdy inkasovaly čtvrtou branku – 4:3. Janovice: Přeček – Pitřík, Žáčik, Sedlák, Nezhoda – M. Borovský, Liška, Žiška, Kotala – Č. Roháček (90. Kostura), Láža. Trenéři Václav Pěcháček a Jiří Petrželka. Metylovice – Albrechtice 1:2 (1:1). Ze začátku zápasu dvakrát vystřelil na hostujícího brankáře Lukáš Halata, ale gólman si dokázal poradit. Pak udeřilo na druhé straně a Albrechtice vedly 0:1. Ještě do poločasu Metylovice vyrovnaly, když křižnou střelu tečoval Platoš k tyči. Ve druhém poločase domácí nakopávali dlouhé míče za obranu hostů, ale bez kýženého efektu. Na druhé straně dvakrát úspěšně zasahoval brankář Michálek. Brankou neskončil ani trestný kop Kopčáka a smůlu měly Metylovice v nastaveném čase, když si Hadámek srazil přízemní centr do vlastní branky – 1:2. Metylovice: Michálek – Hadámek, Drastich (M. Halata), L. Halata, Kulhánek – O. Němec, Kopčák, J. Němec (Rypka), Šlachta – Platoš, Murka (D. Halata). Trenér Miroslav Somr. Kozlovice – Odry 0:0. Domácí fotbalisté nenavázali v tomto utkání na výkony z minulých kol a před vlastními fanoušky se nedokázali brankově prosadit, ač si vypracovali dvě gólové příležitosti. Jejich soupeř branku také nedal a zápas skončil bezgólovou remízou. Kozlovice: R. Mucha – Bonk, Pavel Krpec st., Žídek, R. Žáček – Klepáč, Bednář, P. Chýlek, M. Krpec – Pavel Krpec ml., Kuběna. Trenér Zdeněk Mucha.

2.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Řidič automobilu srazil chodce

Lyžaři. Ilustrační foto.

Podmínky pro lyžaře se lepší

Husa bez provázku a výcvik lavinových psů: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 18. a 19. ledna 2018.

Přísnější pravidla při měření emisí? Bez problémů!

Nevyhovující benzinové a dieselové motory mají na českých silnicích utrum. Stopku jim vystavila nová pravidla při kontrolách emisí. Stanice je napojena on-line na ministerstvo. Součástí je také pořizování fotek.

Oceláři vstřelili lídrovi jediný gól, o výhře Plzně rozhodl mladík Pour

/FOTOGALERIE/ Páté vítězství za sebou na ledě protivníků nepřidali. Hokejisté Třince byliv duelu 41. kola extraligy na půdě Plzně lepším týmem a lídra tabulky přestříleli, po gólu mladého Jakuba Poura z 35. minuty však produktivnější domácí vyhráli 2:1.