První poločas nabídl několik zajímavých momentů. Po čtvrthodině hry měl dobrou šanci Dordič, ale střílel těsně vedle, Zapalače vychytal Chmiel a Železník z dobré pozice přestřelil.

To Třinec byl efektivnější. Po rychlém výpadu se prosadil Wojnar. Opavským se podařilo vyrovnat. Chmiel nejdříve vyrazil pokus Dordiče, ale na dorážku Železníka byla krátký – 1:1. Dvě minuty před koncem poločasu se blýskl nebezpečnou ranou Zavadil.

Po přestávce vybojoval balon Řezníček, vysunul Železníka, který nahrál Zapalačovi a ten poslal Opavské do vedení. Třináct minut před koncem reklamovala Opava ofsajd, ten ale máván nebyl a Puchel vyrovnal. Poslední slovo měl ale Jursa, který proměnil penaltu za faul brankáře Chmiela na Mondeka.

SFC Opava – Třinec 3:2 (1:1)

Branky: 29. Železník, 48. Zapalač, 86. z pen. Jursa – 27. Wojnar, 77. Puchel

Rozhodčí: Richtár – Macrineanu, Dedek. ŽK: Chmiel (Třinec). Diváci: 793

Opava: Fendrich – Hrabina, Rychlý (71. Hošek), Hnaníček, Žídek – Řezníček – Dordič, Zavadil (71. Jursa), Zapalač (64. Mondek) – Texl (71. Schaffartzik) – Železník (61. Juřena). Trenér: Jiří Balcárek.