MSFL

FOTBAL TŘINEC – 1. SK PROSTĚJOV 5:1 (2:1)

„Osobně si myslím, že jsou v soutěži lepší mužstva než Třinec," prohlásil kouč nováčka soutěže František Jura. Možná měl pravdu, ale žádný tým jeho mužstvu letos nenadělil pětku. Třinečtí jsou jedním ze tří mužstev (zbylými dvěma jsou Frýdek-Místek a béčko Olomouce), která dokázala exligovými fotbalisty napěchované mužstvo Hanáků pokořit v obou vzájemných duelech.

VÍCE FOTOGRAFIÍ Z UTKÁNÍ NAJDETE ZDE!

Na podzim hráči Třince vyhráli na stadionu Prostějova 3:1. „Určitě jim to chceme vrátit. Doma jsme byli lepším týmem. Podle mne Třinec nevyhrál zaslouženě a uděláme maximum pro odplatu," řekl před zápasem Jura. Jeho družina začala pod Javorovým lépe – Zelenka prošel středem hřiště a naservíroval míč Zatloukalovi, který obstřelil vybíhajícího Lipčáka – 0:1.

Domácí hráči si ihned po rozehrání vynutili přímý kop. Kapitán Malíř se rozhodl pro střelu o zemi a udělal dobře, míč skončil za zády brankáře Bureše. Před přestávkou si tam našel cestu ještě jednou – Malíř centroval a Juřena pálil z voleje přímo do šibenice, načež slavil první zásah v barvách Třince. Už předtím mohl třinecký tlak přetavit v gól Kyselý, ale hosté se po jeho ráně ubránili.

Do druhých pětačtyřiceti minut vstoupili lépe Haníci. Pospíšil sklepl míč pro rozběhnutého Hirsche, který si ovšem na vybíhajícího brankáře Lipčáka nepřišel. Hosté začali tlačit, jenomže Zatloukal pálil po přihrávce Kazára zbrkle mimo a později jeho hlavičku chytil Lipčák. „V kabině jsme si řekli, že nesmíme udělat stejnou chybu jako proti Hlučínu, kdy jsme zalezli a začali bránit," přiznal kapitán červenobílých Pavel Malíř. „Vedli jsme jen o gól a věděli, že to druhý poločas nebude jednoduché. Ale zvládli jsme to," přidal se autor vítězné trefy Václav Juřena.

Jeho družstvo gólovou újmu neutrpělo a postupem času vyrovnalo hru. V prostoru před bránou však bylo jednoznačně lepší. Čtvrtníčkovi se skórovat nepodařilo, ale míč se dostal přes Kazára k malířovi a ten byl nekompromisní – 3:1. To však ze strany Třince nebylo zdaleka všechno. Záhy napřáhl Gavlák, Bureš vyrazil míč pouze před sebe a dobíhající Čtvrtníček ho dopravil do sítě – 4:1. Pár minut před koncem Juřena obral o míč protihráče a vysunul Malíře. Přestože třinecký kapitán byl před Burešem zcela sám, rychlou akci vyšperkoval nahrávkou na Gavláka. Třinecký šutér na Burešovi dvakrát třikrát ztroskotal, ale tentokrát už nezaváhal – 5:1. „Mohl to být můj první hattrick mezi dospělými. Tomáš bojuje o vítězství ve střelecké soutěži, proto jsem mu nahrál," vysvětlil Malíř – nejlepší hráč na trávníku.

V poslední minutě Prostějovští vyrazili do rychlého přečíslení, ale Machálkův lob se třinecké bráně těsně vyhnul. „Bylo vidět, že hosté mají zkušenost, ale už jim chyběla potřebná dravost. Už neměli sílu, aby to otočili na 2:3. Střelecky i herně jsme měli navrch, vyhráli jsme zaslouženě," konstatoval Juřena.

V sobotu od 10.15 hodin je ve Stovkách na programu zápas s velkým Z – dlouho očekávané okresní derby mezi Frýdkem-Místkem a Třincem. Pokud Třinečtí neprohrají, postup do druhé ligy už jim nikdo nevezme.

Branky: 19. a 74. Malíř, 43. Juřena, 78. Čtvrtníček, 86. Gavlák – 18. Zatloukal. Rozhodčí: Ogrodník, bez karet. Diváci: 632.

Třinec: Lipčák – Matoušek, Švec, Hupka, Eismann – Motyčka, Kyselý (87. Buryan) – Malíř, Čtvrtníček (81. Klimas), Juřena (89. Samek) – Gavlák. Trenér: Miroslav Kouřil. (rom)

Valcíři poslali Rosice do divize

SLOVAN ROSICE – MFK FRÝDEK-MÍSTEK 0:3 (0:1)

Duel sestupem ohrožených Rosic s adeptem na postup vyzněl zcela jednoznačně pro hostující tým.

Frýdečtí vstoupili do utkání aktivněji a domácí, kterým vypomohla hned sedmice hráčů dnes již prvoligového Znojma (Rosice je farmou tohoto klubu, pozn. red.), se pouze bránili. „Víme, že tam měli několik hráčů, ale my jsme se soustředili pouze na sebe," prohlásil kouč Valcířů Milan Duhan. Do vedení se hosté dostali v 18. minutě, kdy se z trestného kopu prosadil Gulajev. V závěru první půle mohl zvýšit na 2:0 Teplý, ale v nadějné pozici selhal.

V 67. minutě fauluje před velkým vápnem Coufal a od hlavního rozhodčího Hájka vidí žlutou kartu. Pro frýdeckého obránce bohužel čtvrtou v sezoně, takže v následujícím utkání bude řízný obránce trenéru Duhanovi chybět. „To jeho vykartování mě samozřejmě mrzí. Musíme se s tím ale srovnat a Třinec i tak doma porazit," smutnil po utkání hostující kouč. Frýdek pak v závěru utkání pečetil své zasloužené vítězství. To se nejprve prosadil střídající Bačík, na 3:0 zvyšoval v 88. minutě Švrček. „Šlo poznat, že domácím šlo v tomto utkání o hodně. Měli jednu z posledních nadějí na záchranu. Náš výkon byl ale v obranné fázi dobrý. Bohužel nejsem spokojen s naší útočnou hrou. Ujali jsme se vedení brankou z trestného kopu, ale další šance jsme nedali. Prosadili jsme se tak až ke konci, ale nejsem úplně spokojen," hodnotil utkání Milan Duhan.

Branky: 18. Gulajev, 76. Bačík, 88. Švrček. Rozhodčí: K. Hájek. ŽK: Malata, Buchta – Teplý, Coufal. Diváci: 243.

Frýdek-Místek: Hlaváč – Literák (86. Prokeš), Coufal, Korneta, Žídek – Švrček, Talián, Mozol, Cesnek – Gulajev (51. Bačík), Teplý (66. Pešek). Trenér: Milan Duhan. (sch)

DIVIZE – skupina E

Lískovec je nad propastí

LÍSKOVEC - MIKULOVICE 1:2 (0:1)

Divizní fotbalisté Lískovce srdnatě bojovali, na vedoucí celek soutěže ale nakonec neměli.

Lískovec na lídra z Mikulovic nakonec nestačil a v domácím prostředí mu podlehl 1:2.

DALŠÍ FOTOGRAFIE Z UTKÁNÍ NAJDETE V GALERII.

Proti lídrovi to měl oslabený celek domácích hodně těžké. Zvlášť, když hosté šli ve 14. minutě Navrátilem do vedení. „Celé se nám to nějak rozpadá. Dnes jsem nemohl počítat navíc se zraněným Knappem," láteřil domácí lodivod Jiří Krejčí. Ještě smutněji bylo na domácí lavičce po hodině hry, kdy se střelou k tyči prosadil Šupolík – 0:2. „Na hostech bylo patrné, že u nás chtěli zvítězit a oslavit tak s předstihem svůj postup do třetí ligy," podotkl Krejčí. Domácí se nevzdali a v 87. minutě to bylo díky Šrámkově ráně z trestného kopu opět pouze o gól. „Bohužel jsme snížili pozdě, už jsme s výsledkem nic udělat nemohli. Soupeř měl ale svou sílu, já naopak děkuji našim hráčům za bojovnost a přístup k zápasu," dodal domácí kouč.

Lískovci teď nezbývá nic jiného, než v dohrávce 20. kola (středa 5. června – 16.30 hodin) porazit na svém trávníku fotbalisty Šumperku, jinak je s největší pravděpodobností sestup do krajského přeboru nemine.

Lískovec: Polach – Fasuga, Škorík, Šrámek, Dvořák – Pařenica, Němec, Mikulenka, Pánek (71. Tarkoš) – Václavík, Řeha (46. Kaloč). Trenér: Jiří Krejčí. (sch)

KRAJSKÝ PŘEBOR

Kubinski se trefil z půlky

FRÝDEK-MÍSTEK B - BOHUMÍN 0:1 (0:1)

Tak ani na podesáté to domácím fotbalistům nevyšlo, když v duelu krajského přeboru nestačili na svém hřišti Bohumínu.

Už deset kol čekají mladí Valcíři na pocit z vítězství. O jejich víkendové porážce rozhodla situace ze závěru prvního poločasu. To si totiž hostující Kubinski všiml, že brankář Tesarčík stojí pár kroků před svou bránou a nádherným lobem rozjásal své spoluhráče. Domácí fotbalisté se sice snažili, ale na výbornou defenzivní práci hostujícího celku recept nenašli. „Hosté výborně bránili. S jejich defenzívou jsme si zkrátka dnes nedokázali poradit," řekl k zápasu zklamaným hlasem domácí trenér Karel Orel.

Frýdek-Místek B: Tesarčík – Farský, Junga, Prokeš, Musiol – Němec, Cesnek, Juříček, Foukal – Skotnica, Šmahaj (63. Červeňák). Trenér: Karel Orel. (sch)

Domácí udeřili v první půli

PETŘKOVICE - FRÝDLANT N. O. 2:0 (2:0)

Hostující fotbalisté prohýřili první poločas a ztrátu již po změně stran dohnat nedokázali.

O svém vítězství rozhodli petřkovičtí fotbalisté již v úvodní pětačtyřicetiminutovce. Už v 18. minutě hosté chybovali v rozehrávce, domácí podnikli rychlý protiútok a Martinka hlavou nedal Ježovi šanci – 1:0. Vše by se možná odehrávalo zcela jinak, kdyby ve 27. minutě Chýlek místo tyčky trefil přesně. Domácí totiž z následné akce trestali opět Martinkou. „Z brejku jsme tady dostali dvě branky. Po změně stran jsme si vytvořili sice převahu, ale nevypracovali jsme si žádnou kloudnou příležitost na snížení," uznal hostující trenér Josef Sláma. Náladu si tak Frýdlantští mohou zlepšit již v zítřejším duelu 20. kola na hřišti Hradce nad Moravicí.

Frýdlant n. O.: Jež – Březina, Křiva, Střižík, O. Liška (63. Jucha) – Papřok, Mandičák, Pešek (73. Šigut), Fajčák – Chýlek, M. Němec (55. Žáček). Trenér: Josef Sláma. (sch)

I. A TŘÍDA – skupina B

Vendryně zabrala až po změně stran

Region – Družstva z čela tabulky nezaváhala. Ve vedení je nadále Vendryně s dvoubodovým náskokem na druhý Brušperk.

Šenov – Čeladná 2:3 (0:1). Zajímavé utkání se odehrálo v Šenově, kde dorazila nebezpečná Čeladná. Hosté mohli jít do vedení už v 15. minutě, ale Indrova rána z trestného kopu skončila pouze na břevně. Čeladná si vše vynahradila o třináct minut později.

Kunz prošel individuálně až před branku a jeho následnou střelu doráží do branky Trubač – 0:1. Hostům vyšel i úvod druhé půle. Machancův centr nachází volného Macečka a ten zvyšuje na 0:2. Domácí se nevzdávají a Štěpán po rychlém brejku snižuje na rozdíl gólu. V 75. minutě domácí faulují v pokutovém území Macečka a sám postižený zvyšuje vedení hostí na 1:3. Konečnou podobu výsledku dali Šenovští deset minut před koncem zápasu, kdy se krásně pod břevno trefil Schovajsa. „Jsme rádi, že dvě poslední vítězství z domácí půdy jsme dokázali potvrdit i venku. Dnes byl k vidění pěkný fotbal, který se divákům musel líbit. Klukům děkuji a teď se již musíme soustředit na domácí duel s Bystřicí," řekl po zápase hostující kouč Petr Nesrsta.

Čeladná: Cuper – Machanec, Rusnok, Indra, Drevňák – Pyšno (Vrobel), Bláha (Ulehla), Fehervári, Kunz – Maceček, Trubač (Sovják). Trenér: Petr Nesrsta.

Raškovice – B. Albrechtice 0:5 (0:2). Domácí vstoupili do utkání se změnou na trenérském postu, kdy se týmu ujal Peter Drozd. Trápení to ovšem nezastavilo. První varování vyslali hosté již v 6. minutě, ale Kaletovu hlavičku stačil Platoš zneškodnit u tyčky. Ve 24. minutě zahrál v pokutovém území rukou Špadt a rozhodčí Jantoš s nařízením desítky neváhá. Hostující Novák pak s přehledem otevírá skóre zápasu. Uplyne dalších pět minut a domácí trestuhodně nechají středem hřiště projít Věčorka, který umístěnou střelou podruhé rozjásal skupinku hostujících fanoušků. Ani po změně stran se obraz hry nezměnil. Hosté byli lepší a zdecimovanému soupeři nasázeli ještě další tři branky.

Raškovice: Platoš – J. Škola, Špadt, Šalata, Klimek (57. Koláček) – Feike (73. V. Škola), Drozd (79. Maťaťa), Kacíř, Juřica – R. Škapa, Paleček. Trenér: Peter Drozd.

Brušperk - Stonava 4:0 (1:0). Souboj dvou celků, které podávají v jarních odvetách nejlepší výkony, vyzněl nakonec lépe pro fotbalisty Brušperku. Dařilo se především záložníku Janu Demlovi, který vstřelil tři branky. O tu čtvrtou se pak postaral v závěru střetnutí střídající Kunz. Brušperští jsou tak čtyři kola před koncem soutěže nadále v těsném závěsu za vedoucí Vendryní.

V souboji dvou nejlepších týmů v jarních odvetách se z výhry 4:0 radovali fotbalisté Brušperku.

Brušperk: Drobec – Cigánek, Vančo, Makúch, Havránek – Demel, Blahut, Polášek, Ručka – Koval, Staněk (82. Kunz). Trenér: Leon Dostalík.

Bystřice - Smilovice 0:3 (0:1). Fotbalisté Smilovic, kteří na podzim Bystřici pokořili, jsou prvními, kteří ji porazili na jaře. Osmizápasová bodová šňůra Bystřických se utrhla nejen kvůli hlavičce Opluštila, jemuž přesný centr adresoval Placzek, ale rovněž vinou promarněných možností, v nichž se objevili Noga, Lachowicz, Rusz a Teofil. A aby toho nebylo málo, hosté ze Smilovic (scházel jim hrající trenér Jaroslav Goj, který byl pracovně v zahraničí) přidali Ganczarczykem druhou branku. Opět centroval Placzek, hostující šutér zůstal nekrytý, a proto nezaváhal. „Smilovice mají zkušené mužstvo. Za stavu 0:2 už měly viditelně navrch, uměly si to dát, podržely míč," konstatoval trenér Bystřice Miloš Koloničný. Jeho svěřenci vyšli střelecky naprázdno, protože Noga trefil jen tyč. Na druhé straně to stejné udělal Baron. Třetí úspěch vítězů připojil Štvrtňa, který dříve nastupoval za Bystřici.

Bystřice: Gaszczyk – J. Rusz, Bauman, Samek, J. Cienciala (75. Szmek) – P. Sikora (65. Drong) – Teofil, Faruga, Sniegoň – Noga, Lachowicz. Trenér: Miloš Koloničný.

Smilovice: Bašanda – Placzek, Buzek, Klár, Machala – Bodeček, Dytko – Baron, Štvrtňa, Opluštil (85. Divina) – Ganczartczyk. Trenér: Tomáš Červenka.

Staré Město - Vendryně 1:3 (1:0). Prozatím nejlepší mužstvo soutěže odrazilo vítězstvím útok konkurenta z Brušperku. První poločas ovšem výhře Vendryně na hřišti o záchranu bojujícího Starého Města příliš nenasvědčoval. „Něco jsme si řekli, ale neplnilo se to, náš taktický plán ztroskotal," pokrčil rameny trenér Vendryně Zdeněk Černek. Levý obránce Mikula špatně odehrál míč a gól domácích byl na světě. Po změn stran o svůj náskok přišli, nabuzená Vendryně jim zasadila tři rány. Tou první byl rohový kop Martinčíka, po němž přišla vlastní branka, druhou premiérová jarní trefa Stoszka, jenž se dobře zorientoval ve zmatečné situaci a třetí Chwastkova trefa po nahrávce Brody. „Druhá půle už byla v pořádku. Pořádně jsme se do toho opřeli a otočili utkání po herní i výsledkové stránce," konstatoval Černek.

Vendryně: Fuják – P. Kohut, Fojcik, Sostřonek, Mikula – Martinčík, Broda, J. Chlebek (46. Repaský), Gurecký (55. Kajfosz) – Stoszek, Ploszek (88. Chwastek). Trenér: Zdeněk Černek. (rom)

I. B TŘÍDY

Dobratice si vyšláply na lídra tabulky

Region – Fotbalisté Dobratic se stali prvním celkem v soutěži, kteří dokázali porazit dosud suverénní celek Dolních Datyní.

I. B třída – skupina B

Lučina - Hať 2:0 (1:0). Oběma celkům chybělo několik hráčů, lépe se s tím nakonec vypořádali domácí. Ti šli v 11. minutě do vedení, když Staufčíkův průnik po levé straně lehce tečoval K. Tomíček a brankář Stareček se za míčem pouze ohlédl.

Lučina (bílé dresy) na domácím trávníku zdolala Hať 2:0.

Na druhé straně nebezpečně zakončoval D. Majer, jeho rána šla těsně nad domácí brankou. Po změně stran měli hosté častěji míč na svých kopačkách, do větší šance se ale vůbec nedostali. A tak domácí trestali. V 85. minutě se k míči dostal M. Kohut a technickou střelou k tyči rozhodl o výhře Lučiny.

Lučina: Balko – A. Kielar, Myšinský, Staufčík, Čubok – Krzyžánek (72. R. Tomíček), M. Kohut, L. Kohut, Majer (46. Valek) – K. Tomíček (80. Janáček), Végh. Trenér: Robert Schedling.

I. B třída – skupina C

Hnojník - Jablunkov 2:1 (1:0). Série vítězství udělala z Hnojníku třetí nejlepší celek jara. Nikdo nepochybuje o tom, že mužstvu Davida Grygara se do okresního přeboru ani trochu nechce. Proti Jablunkovu to dalo zřetelně najevo. Prvních 45 minut nabídlo vyrovnaný fotbal s několika příležitostmi na obou stranách. Jedna z nich se naskytla Kušnirákovi, který završil ostřelování jablunkovské brány vedoucím gólem. Po obrátce předal míč Jantošovi, ten se dostal až před brankáře Pindora a pak jej překonal. Honbu za vyrovnáním Spartaku překazilo přísné vyloučení Čečotky. Mužstvo trenéra Gomoly i přesto dokázalo v závěru snížit (z trestného kopu mířil přesně k tyči Komár), ale k vyrovnání se nakonec nedopracovalo. „Bylo to ubojované vítězství. Jsem spokojen pouze se třemi body. Na jaře jsme zahráli lepší zápasy," prohlásil trenér Hnojníku David Grygar.

Hnojník: Lamoš – Škarka – Kozel, P. Rusz, A. Klus – Zahradnik (85. Jaworek), Walica, P. Pszczolka, Oborný – Kušnirák, P. Jantoš. Trenér: David Grygar.

Jablunkov: Pindor – Komár, Šigut, J. Hudzieczek, Buchta – Jan Martynek (80. Baselides), Michálek, Suszka (66. Čečotka), Szotkowski – Marosz (70. Michal Kufa), A. Kluz. Trenér: Jan Gomola.

Dobratice – Dolní Datyně 4:2 (2:1). Překvapení na úkor favorita se zrodilo v Dobraticích. Hosté totiž ještě v průběhu soutěže neprohráli, teď chytli v Dobraticích čtyřku. „Soupeř sice začal tlakem, ale my šli do vedení po střele D. Dobiáše do břevna a pohotové dorážce Světlíka," popsal první gól domácích trenér Marián Korabík. Ve 26. minutě měl na dalším gólu v hostující síti opět podíl D. Dobiáš, tentokráte z jeho přihrávky těžil Marián Causidis. Hostům se v samém závěru poločasu podařilo snížit na rozdíl jediné branky, ale hned na začátku toho druhého domácí trestali. Nejprve Marián Causidis zvýšil vedení svého celku na 3:1, aby vzápětí z podobné akce skóroval ještě F. Zeman. Favorit se pak zmohl už jen na zkorigování stavu na 4:2. „Byl to super zápas s výborným soupeřem. Datyně si postup do I. A třídy určitě zaslouží. Dnes měli ale bohužel smůlu," dodal Korabík.

Překvapení na úkor favorita. Fotbalisté Dolních Datyní prohráli poprvé v sezoně, když nestačili na celek Dobratic.

Dobratice: Pielesz – Béla, Kolář, Lysek, Liberda – F. Zeman, Marián Causidis, Světlík, D. Dobiáš (46. L. Klesniak), Skotnica (85. I. Klesniak) – M. Dobiáš (80. Boris Causidis). Trenér: Marián Korabík.

Doubrava - Staříč 7:1 (3:1). Na hřišti zachraňující se Doubravy nezačali hostující fotbalisté vůbec špatně. Už v 5. minutě totiž skóroval Strakoš. Poté se ovšem oslabené družině Staříče hra přestala dařit a výsledkem toho byla nakonec vysoká porážka.
Staříč: Řehák (50. Malý) – Merta, Váňa, Sluštík, Řezáč – Prokop, Kocich – Jukl, Volný, Strakoš - Blahuta. Trenér: Josef Sluštík.

ČSAD Havířov – Dobrá 2:4 (1:2). Doberští na půdě druhého týmu tabulky nechali zapomenout na domácí nevydařené utkání s Hnojníkem. Po dvou gólech Rajnocha a jedné Koloničného s Filipčíkem porazili svého soupeře 4:2.

Dobrá: Glogar – Šmahaj, Imričko, Knödl, Rajnoch – Filipčík (60. Babiš), Fojtík (46. Platoš), Pietroszek, Kováč, Palarčík – Koloničný (80. Ďurfina). Trenér: Tomáš Zářický.

Fryčovice - Hrádek 3:0 (1:0). V odvetné fázi soutěže Hrádek vyhrál pouze dvakrát. Zbylé zápasy prohrál a po poslední Doubravě je druhým nejhorším celkem jara. Silně oslabenému mužstvu hrajícího trenéra Mariusze Szlauera se nedařilo ani ve Fryčovicích. „Nastupujeme bez několika stabilních hráčů. Věřím, že už brzy budou k dispozici," zadoufal kouč Szlauer. První změnu skóre přinesl až závěr první půle, kdy si Kobylák naběhl na centr Šponiara a domácí šli do vedení. Kdyby pak Dorda po změně stran lépe naložil se svou možností, Hrádku by svitla nejspíš naděje na bodový zápis. Jenže v 66. minutě Šlosar uvolnil Quitta a domácí vedli dvoubrankovým rozdílem. Fryčovičtí pak pečetili vítězství v 86. minutě, kdy se prosadil Žurovec.

Fryčovice: Rýdel – Holub (58. Bonk), Baran, Nedorost, Janek – Kobylák, Soško, Šponiar ml., Žurovec – Quitt (71. R. Zahradník), Kužel (61. Šlosar). Trenér: Jan Šponiar st.

Hrádek: Kawulok – Turoň – V. Pszczolka, Paszek, J. Jochymek – Szlauer, Duda, M. Pav, Goryl – Dorda, Janeczek. Trenér: Mariusz Szlauer.

Horní Suchá - Sedliště 2:2 (1:0). V netradičním dopoledním čase zajížděli fotbalisté Sedlišť na hřiště Horní Suché bez kanonýra Krejčoka. Domácí začali utkání náporem a výsledkem toho byly dvě nastřelené tyče. V 17. minutě už ale udeřilo. Tečovaná střela s příchutí ofsajdu poslala domácí celek do vedení. Do druhého poločasu vstupovali hosté s úmyslem, co nejdříve vyrovnat. Jenže ve 47. minutě po rychlé akci Horvát zvyšoval na 2:0. „Poté jakoby domácí odpadli," postřehl hostující gólman Daniel Majer. Po hodině hry se z rohu vápna prosadil Sekanina a hostům svitla naděje na zisk alespoň bodu. Ten si zajistili v 83. minutě, kdy Kravčík šel do souboje s domácím brankářem, ten vyrazil míč pouze k Pohludkovi, který střelou z dálky srovnal na 2:2.

Sedliště: D. Majer – Smichovič, Valas, Pohludka, T. Majer – Kaloč, Bílek, Otýpka, Kravčík (85. Krpel) – Juřica, Sekanina. Trenér: Lubomír Pokluda.

Mosty – Nýdek 8:3 (3:2). Nýdek na jaře tápe, z vítězství se radoval pouze třikrát. Další pokus o tříbodový zápis do tabulky skončil naprostým fiaskem, derby v Mostech svěřenci hrajícího trenéra Mazurka vůbec nezvládli. Vstřelili jsme tři pohledné branky, to je pravda, ale těch chyb, kterých jsme se během utkání dopustili. Vázla nám rozehrávka, domácí chodili do přečíslení a trestali nás. Z deseti šancí jich proměnili osm," spočítal vedoucí nýdeckého družstva Tomáš Michalík. O branky jeho týmu se postarali Konderla, Spratek z penalty a Mazurek. Hráčem střetnutí byl mostecký ostrostřelec Nieslanik, do střelecké listiny se zapsal hned čtyřikrát. Dvakrát se trefil Stoszek, po jednom zásahu přidali Bula a Lukosz. Mostečtí hráči vysokým vítězství složili reparát za předchozí dva duely, v nichž inkasovali desetkrát. „Rozhodnutí přišlo ve druhém poločase, kdy jsme soupeře odrovnali třemi slepenými góly," podotkl Martin Jopek, předseda a brankář mosteckého celku.

Mosty: Marszalek – Lysek – Turek, Czepczor – J. Bažant – S. Kufa, Bula (65. O. Jochymek), T. Stoszek, D. Kufa (80. Ligocki) – T. Nieslanik, Kolář (73. Lukosz). Trenér: Martin Jopek.

Nýdek: J. Kantor – L. Cienciala, Hadrava, Konderla (71. Přibyla), Raszka (11. Sliž) – Labaj, Mazurek, Frýda, Spratek – Tlacháč, A. Kantor (71. D. Cieslar). Trenér: Pavel Mazurek.

I. B třída – skupina D

Kozlovice – Nový Jičín B 6:0 (4:0).

Utkání s novojičínském béčkem nebylo pro domácí až tak náročné. „Hosté přijeli vesměs s dorostenci, byl to jednoznačný fotbal v tréninkovém pojetí. Kluci si s chutí zahráli a zastříleli," řekl k zápasu vedoucí domácího celku Zdeněk Mucha. První změnu skóre přinesla 7. minuta, kdy hostujícího gólmana překonal Harabiš.

Fotbalisté Kozlovic si v domácím duelu s novojičínským béčkem s chutí zastříleli. Soupeři nasázeli nakonec šest branek.

Po půl hodině hry zvyšoval na 2:0 Zeman, aby vzápětí přidal třetí branku Kozlovic po rohovém kopu M. Krpec. Minutu před přestávkou ještě upravil na 4:0 Vaverka. Góly padaly i po změně stran. Na 5:0 upravoval hlavou Bednář, to běžela 51. minuta. Dílo zkázy pro hosty pak završil před koncem utkání Zeman. „Těch gólů mohlo být i víc, vždyť kluci nastřelili ještě jedno břevno a dvě tyče," podotkl Mucha.

Kozlovice: Chlebek – Piskoř, Eliáš (46. Vašenda), P. Krpec, Žáček – Ermis (46. Prudký), Bednář, Zeman, Vaverka – M. Krpec (64. Slanina), Jan Harabiš. Trenér: Petr Tichavský. (rom, sch)

MUŽI

OP

26. kolo: Písek - Ostravice 4:1, Řepiště - Palkovice 1:4, Hukvaldy - Bukovec 8:1, Václavovice - Nebory 6:0, Metylovice - Oldřichovice 7:0, Frýdlant B - Baška 2:3, Lískovec B - Smilovice B 4:1.

OS

18. kolo: Nošovice - Pržno 2:3. 25. kolo: Dobrá B - Chlebovice 2:1. 28. kolo: Tošanovice - Dobrá B 1:3, Paskov - Vendryně B 0:2, Milíkov - Nošovice 2:4, Chlebovice - Návsí 3:2, Janovice - Sedliště B 2:1, Fryčovice B - Vojkovice 1:3.

1, Nošovice 23 19 1 3 75:22 58
2. Dobrá B 23 15 2 6 67:31 47
3. Janovice 23 13 4 6 53:31 43
4. Tošanovice 21 11 4 6 51:34 37
5. Vendryně B 22 10 4 8 37:29 34
6. Vojkovice 22 9 5 8 43:40 32
7. Pržno 21 10 1 10 48:46 31
8. Chlebovice 22 10 0 12 46:44 30