„Dostal jsem nabídku od prvoligového kyperského klubu Aris Limassol FC, abych u nich absolvoval týdenní stáž. Kromě tréninků s týmem bych měl odehrát také jedno přípravné utkání,“ svěřil se ještě před odletem na Kypr devatenáctiletý talent MFK Frýdek-Místek.   

Jaké byly vaše první pocity, když jste se dozvěděl o nabídce kyperského celku?

Zprvu jsem tomu vůbec nevěřil. Když mi tu novinku můj manažér oznámil, myslel jsem si, že si ze mě dělá legraci. Až když mě ujistil, že to žádná sranda není, zavládl ve mně pocit štěstí.

Kolem vaší osoby je v poslední době docela šrumec. Údajně byl po konci loňského podzimu ve hře také ligový Jablonec, který měl o vás zájem?

Od trenéra Jablonce jsem dostal nabídku, abych u nich hrál juniorskou soutěž. Byl jsem tam i na testech a snad i uspěl. Měli o mě zájem, ale mě teď čeká maturita. I proto jsem zatím zůstal ve Frýdku, kterému chci na jaře pomoci se záchranou dorostenecké ligy.

Přeci jen se ale zeptám. Před pár dny vám bylo teprve devatenáct let, jak to celé vůbec vnímáte? Přeci jen mnoho hráčů ve vašem věku na takové okolnosti nejsou připraveni…

Já to vnímám jen a jen pozitivně. Navíc fakt, že jsem se po celou zimu mohl připravovat s áčkem Frýdku-Místku, mě žene dál ještě více. Soustředím se jen na fotbal a nebojte, v hlavě to mám vše srovnané.

Vy jste s fotbalem začínal v Kozlovicích. Jak vůbec na své fotbalové začátky vzpomínáte? Kdo byl vašim prvním trenérem?

Začal jsem asi v sedmi letech a mým prvním trenérem byl Milan Čabaj. Tehdy jsme trénovali dvakrát v týdnu a vždy to bylo se staršími kluky. Musím říct, že na tu dobu velice rád vzpomínám.

Jaké jsou vůbec vaše fotbalové cíle?

Jednou bych chtěl pravidelně hrát v nejvyšší soutěži u nás. Takovým snem je pak Anglie. Říkám si, že každý by nějaký svůj cíl a sen mít měl, já jej mám a udělám pro něj vše.

Vzpomněl jste ligový dorost Frýdku-Místku. Je v silách vašeho týmu nejvyšší dorosteneckou soutěž zachránit?

Podle mě určitě. Máme kvalitní kádr, záchrana ligy je našim velkým cílem.

Dokážete se fotbalově ohodnotit? Jaké jsou vaše fotbalové přednosti a kde naopak vidíte, že je třeba něco dohnat?

Já se nerad hodnotím, ale co mi říkají trenéři, tak největší předností je u mě asi rychlost. Ty první tři kroky. Navíc mám za sebou velmi kvalitní zimní přípravu pod trenérem Pulpitem, takže teď jsem na tom dobře i po fyzické stránce. No a co se týče rezerv, tak ty určitě taky mám. Například se musím zlepšit v technice na míči.

Je pro vás určitou motivací, že vaši bývalí spoluhráči z klubu Tomáš Ostrák (působí v 1. FC Köln) či Jan Kubala (Udinese) působí již v tak mladém věku v zahraničí?

Ano, je to pro mě motivace. Já se s nimi znám osobně, s Honzou jsem navíc i hrál, takže motivace tam určitě je.