I přes nepřízeň počasí se o prvenství utkalo osm týmů složek integrovaného záchranného systému. Celky byly rozděleny do dvou základních skupin po čtyřech z nichž první dva postupovaly do vyřazovacích bojů. Turnaj se odehrál na šíři fotbalového hřiště s pěti hráči v poli a jedním brankářem, s hracím časem 2 x 12 minut.

Z prvního místa ve skupině A postoupila Hlavní báňská záchranná služba (HBZS) Ostrava, která neztratila ani bod. Druhým postupujícím se stala Zdravotnická záchranná služba (ZZS) Ostrava. Nepostupujícími do dalších bojů se stal pořádající tým záchranářů z Frýdku-Místku a poslední místo obsadila ZZS Havířov.

Druhou skupinu suverénně vyhrál Hasičský záchranný sbor (HZS) Frýdek-Místek, druhé místo obsadila Policie ČR (PČR) Frýdek-Místek a stala se tedy dalším postupujícím do bojů o putovní pohár ZZS Frýdek-Místek. Třetí místo obsadila ZZS Třinec, čtvrté pak Městská policie Frýdek-Místek.

V prvním semifinále na sebe narazila mužstva ZZS Ostrava proti HZS Frýdek-Místek. Toto utkání, i přes bojovnost ostravského týmu, skončilo výhrou frýdecko-místeckých hasičů 5:1. Ve druhém semifinále změřili síly PČR a HBZS. Báňští záchranáři se tohoto turnaje zúčastnili vůbec poprvé a herně nakonec patřili mezi nejlepší mužstva celého turnaje. V semifinále jim však již štěstí nepřálo a týmu Policie podlehli 1:2. Náladu si alespoň spravili v zápase o třetí příčku, kdy zdolali ZZS Ostrava vysoko 5:0.

Finále letošního ročníku IZC Cupu si zahrál HZS Frýdek-Místek a PČR Frýdek-Místek. Hasiči přijeli ve výborně naladěné formě a potvrdili svou suverenitu i ve finále. HZS zvítězil nad PČR vysoko 4:0 a stal se již počtvrté v řadě vítězem tohoto turnaje složek IZS.

Za svou hru a chování na hřišti i mimo něj byl tým ZZS Frýdek-Místek zvolen jako Fair Play Team. Nejlepším střelcem turnaje se stal Radim Nikl (HZS F-M) se čtrnácti trefami. Za své výkony na hřišti byl nejlepším hráčem zvolen Zdeněk Chovanec (ZZS F-M) a brankářem Jakub Weselovský. (zch)