Asi stovka diváků, která v sobotním odpoledni dorazila na fotbalový stadion v Chlebovicích, byla zvědava, zda-li domácí mladíci dokáží uspět a v předstihu si tak zajistit postup do krajského přeboru. Již 4. minuta naznačila, že by to vyjít mohlo, ale šance Foukala a následně i Javorka s Grussmannem ještě gólem neskončila.

Hosté, dirigováni zkušeným Martinčíkem na pozici stopera, srovnali hru a také o sobě začali dávat vědět. V 19. minutě se poprvé měnilo skóre utkání. To Stonavští pronikli středem hřiště a Kisel nedal brankáři Lužnému šanci – 0:1. Radost hostí ale dlouhého trvání neměla.

Hned o dvě minuty později otálel o odkopem obránce Sochora, posila z třetiligového áčka Grussmann jej obral o míč, nabídl jej nabíhajícímu Hlaváčovi, který pravačkou trefil volný kout hostující branky – 1:1. Krátce před přestávkou našel Frait volného Kisela, jeho střelu však Lužný vyrazil.

Po změně stran začali Valcíři šancí střídajícího Ostráka, jeho hlavička po Grussmannově centru ale prolétla nad stonavskou brankou. Fotbalové parády se diváci ve druhé půli už nedočkali. Obě mužstva se sice snažila strhnout vedení na svou stranu, tutových šancí bylo ale jako šafránu. V 71. minutě vyrazil Lužný střelu Fraita na roh, o chvíli později pelášil Ostrák po chybě Sochory na bránu hostí zcela osamocený. Následovala klička brankáři Mrozkovi, ale následná střela z velmi ostrého úhlu skončila pouze na pravé tyči stonavské brány.

Rozhodnutí tak nakonec přinesla až 83. minuta. Chýlek našel z pravé strany nabíhajícího Grussmanna, který přesnou ránou poslal frýdecký celek do krajského přeboru. Do konce soutěže sice ještě zbývají dvě kola, ale náskok Vaclířů na druhý Petřvald je již dostačující.

„Jsem rád, že jsme stejně jako v I. B třídě, dokončili boje o postup s určitým předstihem. Je to pozitivní zpráva nejen pro náš A tým mužů, ale i pro starší dorost, jelikož oba celky ještě bojují o postup do vyšší soutěže," řekl na oficiálních stránkách frýdecko-místeckého klubu trenér domácí juniorky Tomáš Zářický. „Uznání zaslouží všichni hráči, především za jarní část soutěže, která byla pro nás výsledkově lepší, než ta podzimní," dodal Zářický.

MFK Frýdek-Místek B – TJ Stonava 2:1 (1:1)
Branky: 21. Hlaváč, 83. Grussmann – 19. Kisel. Rozhodčí: Bureš – Chýlek, Konderla. ŽK: Ostrák, Chýlek – Frait, Sochora. Diváci: 100.

Frýdek-Místek B: Lužný – Šebestík, Preči, Junga, Javorek – Foukal (46. Ostrák), Šponiar, Förster, Hlaváč (81. Tobiáš) – Chýlek, Grussmann (87. Kolář). Trenér: Tomáš Zářický

Šebestík: Je to můj druhý postup

Fotbalisté frýdecko-místecké juniorky dosáhli na svůj čtvrtý postup v řadě. Tři kola před koncem I. A třídy zdolali na domácím hřišti Stonavu a v tabulce již nemůžou být nikým předstiženi. Jeho spoluhráči jej po závěrečném hvizdu vůbec nešetřili. Kapitán frýdecko-místecké juniorky Miroslav Šebestík se několikrát ocitl pod palbou spršky šampaňským.

Proti Stonavě jste nastoupil s kapitánskou páskou na ruce, takže jak je kapitánovi, který dnes dovedl svůj tým k vytouženému postupu?

Vzhledem k té odehrané sezoně jsme si postup každopádně zasloužili. I když jsme se nevyvarovali určitých zaváhání, jako například s Veřovicemi. I tak si myslím, že jsme celou soutěží projeli nejsuveréněji.

Dnes jste si určitě oddechli, jelikož po výborných a jednoznačných zápasech jste se teď v posledních dvou kolech dost fotbalově trápili…

K výkonu rozhodčího ve Starém Městě se nechci vůbec vyjadřovat, ale je pravdou, že jsme tam vyhrát měli. Šancí jsme si vypracovali celkem dost. Možná jsme tam chtěli až moc a byli hodně přemotivovaní. Nevyšlo to, byla to z naší strany křeč.

Pro frýdeckou juniorku je to vlastně čtvrtý postup v řadě. Vy sám jste se účastnil kolika postupových oslav?

Já jsem do juniorky naskočil v loňské sezoně na jaře ještě jako dorostenec, takže slavím dnes vlastně svůj druhý postup.