Prostředí ve Frýdku bylo fotbalové, blízký kontakt hráčů s diváky to jen umocňoval. Navíc přišli i lidi, přes dva tisíce zvědavců, z toho dobrá stovka z Opavy. Druhou stránkou je výsledek, porážka 0:3 byla pro domácí až příliš krutá.

„Návštěva byla fantastická, a to je pro fotbal jenom dobře. Osobě se mi před takovým publikem hrálo skvěle, zdejší stadion je útulný“ řekl hrdina utkání Aleš Chmelíček. „Přijeli i naši fanoušci, a nebylo jich málo. Doufám, že jsme je svým výkonem potěšili,“ doplnil Zdeněk Partyš.

Na straně Frýdku ale příliš do řeči nikomu nebylo. „Co více chceme, lidi přijdou a my jím předvedeme takovýto výkon,“ kroutil hlavou kouč valcířů Oldřich Machala. „Takhle jsem si rozhodně domácí premiéru nepředstavoval, porazili jsme se sami,“ mávl rukou stratég z Hané.

Domácí příznivci ale brali porážku s nadhledem. „Opava je úplně někde jinde. Určitě postoupí, vždyť její náhradníci by hráli třeba v takovém Třinci v základu,“ přišel se svým postřehem jeden z domácích fanoušků. „Prohráli jsme zaslouženě, hosté byli fotbalovější, za stavu 0:2 jsme ale měli kopat penaltu,“ doplnil svého kolegu další z fandů Lipiny.

Sečteno, podtrženo fotbalové prostředí ve Frýdku nadchlo.

(rob)