Pro klubové vedení ale žádné prázdniny neexistují. „Hráči se teď budou věnovat zdárné regeneraci, vedení se pauza rozhodně netýká. Musíme pracovat na nových hráčských akvizicích, kterými bychom chtěli v jarních odvetách vyladit nedostatky," naznačil Radim Mamula, předseda představenstva. „Největší bota nás tlačí na postu stopera, krajních obránců a ve středu zálohy," doplnil.

Do lednové přípravy s Valcíři již nenaskočí záložník Petr Zapalač, ani krajní obránce Adi Mehremić. „V obou případech se klub s hráči domluvil. Důvodem k ukončení smlouvy bylo, že se klukům ve hře moc nedařilo. Trápili se a klub jim tak chce dát více prostoru k oživení jejich fotbalové kariéry.

V rámci České republiky jsou našimi hráči, v případě odchodu do ciziny půjdou jako volní hráči. Oběma fotbalistům bych popřál mnoho úspěchů a poděkoval jim za práci, kterou během svého působení Lipině odvedli. Do budoucna se ale obnovení spolupráce určitě nebráníme. Teď však na jejich pozice hledáme jiné hráče, konkrétní jména ale po mě teď ještě nechtějte," osvětlil situaci kolem odchodu obou fotbalistů z klubu Radim Mamula.

Zapalač s Mehremićem ovšem nemusí být jedinými fotbalisty, kteří se v jarních odvetách ve frýdecko-místeckém dresu neobjeví. „Ano, je to tak. Nyní jednáme s Vyskočilem, Bellem, Vašendou, Ujlakym a Ilkem o podmínkách jejich dalšího angažmá u nás. Na obou stranách je o spolupráci zájem, takže věříme, že se nakonec s hráči dohodneme," prozradil Mamula. (sch)

Plán přípravných zápasů13. ledna 15.00 MFK FM – Baník Ostrava
16. ledna 13.00 Sigma Olomouc – MFK FM
20. ledna 11.00 1. SC Znojmo – MFK FM
23. ledna o umístění v Tipsport lize
30. ledna 10.00 MFK FM – FC Hlučín
6. února 10.00 MFK Vítkovice – MFK FM
10. února 17.00 MFK Havířov – MFK FM
13. února 10.00 MFK FM – Baník Ostrava jun.
17. února MFK FM – Fotbal Třinec
20. února MFK FM – Spartak Trnava
27. února 10.30 MFK FM – 1. SK Prostějov