Domácí zažívají v těchto dnech podobnou euforii, která ve frýdeckých Stovkách vládla na začátku sezony. Na úvod jara totiž Táborsko před čtyřmi tisíci fanoušky porazilo Hradec Králové a vyhouplo se rázem do čela průběžné tabulky. Z něj je ale v následném kole rychle sesadili fotbalisté baníkovského Mostu. „Bylo to takové nešťastné utkání, kdy jsme dostali gól až v samém závěru. To by se určitě stávat nemělo. Zápas to byl jinak spíš remízový, bohužel jsme nezvládli standardku," zdůraznil na klubovém webu krajní obránce Táborska Václav Kotrba.

Na podzim se z vítězství 3:0 radovali svěřenci trenéra Milana Duhana. Domácí tak mají Valcířům co vracet. „Co si vzpomínám, tak jsme s nimi měli doma velké štěstí a já snad hned v úvodní minutě udělal hrubku. Hráli jsme s nimi v období, kdy u nás vládla euforie a my do čeho kopli, tak byl gól. Snad nás to štěstí neopustí a soupeř nám vše nevrátí, jak se říká i s úroky," vrátil se k prvnímu duelu brankář Frýdku-Místku Ondřej Prepsl. Pro hosty tehdy nešťastné utkání se v myšlenkách vrací i táborskému Kotrbovi. „To, jakým způsobem jsme tam prohráli, bylo hrozné. Takový zápas jsem už dlouho nehrál. Šancí bylo na obou stranách, ale trefovali se jen oni. Přál bych si, abychom Frýdku tu porážku teď vrátili. Věřím, že nás přijde podpořit hodně diváků, ta atmosféra pak musí vybičovat k maximálnímu úsilí každého hráče," přeje si Václav Kotrba.

Do utkání by už měl zasáhnout po nemoci vracející se špílmachr domácího celku Jan Šimák. „Všichni víme, že Šimák je pro druhou ligu nadstandardním hráčem. Musíme si dát pozor nejen na něj, ale i na ostatní hráče Táborska. Na hřišti musí všichni odevzdat maximum, nikdo nesmí nic podcenit. Snad se k nám přikloní také už to štěstíčko, které nám v posledních zápasech chybělo," řekl Prepsl. „V Mostu chyběl nejen Honza, ale také i Aleš Kočí. Oba jsou našimi klíčovými hráči a jejich absence se v určitých fázích hry projevila," litoval chybějící dvojice fotbalistů Kotrba. Duel na jihu Čech začíná v 15 hodin.