FRÝDEK-MÍSTEK – FC VÍTKOVICE 4:2 (2:1)

Kouč Machala nabádá své ovečky k presinkové a nátlakové hře, která z počátku přípravného duelu dělala hostujícím zadákům velké problémy. Tak jako tomu bylo ve 12. minutě, kdy se míče zmocnil exvítkovičák Fromelius a po jeho přihrávce se krásně k tyči trefil Maceček. Ostravští se do první vážnější situace dostali až ve 23. minutě, kdy se po centru Macha ocitl v šestnáctce domácích osamocený Rygel. Jeho následná střela ovšem mířila nad Prepslovou bránou. Ve 34. minutě to bylo již 2:0, když Maceček lobem překonal vyběhnuvšího gólmana Vaška. Vítkovičtí v závěru první půle přidali a výsledkem toho byla kontaktní branka o kterou se postaral hlavou Ujčík.

Sestava Vítkovic se pro druhý poločas zcela obměnila. „Je to pro nás poslední příprava, ve které dáváme prostor ještě všem hráčům. V nejbližších dnech se rozhodne o hráčích, kteří u nás zůstanou a kteří naopak odejdou,“ prozradil trenér Vítkovic Lubomír Vlk.

Naději na lepší výsledek vzal Vítkovicím v 64. minutě domácí středopolař Němec, který se opřel do míče z 25 metrů a také díky drobné teči Laciny skončil míč za Vaškovými zády. Ostravský Sládek pak o dvě minuty později precizně zahraným trestným kopem opět snížil na rozdíl jediného gólu, jenže dvanáct minut před koncem rozhodl levačkou střídající Kořínek. „Musím přiznat, že domácí tohle utkání vyhráli zcela zaslouženě,“ uznal po utkání hostující trenér Lubomír Vlk. „Já jsem spokojený. Myslím si, že kluci dnes předvedli velice solidní výkon. Škoda jen těch dvou obdržených gólů. Ale na druhou stranu jsme dokázali vstřelit čtyři brank. Naše hra má kvalitu,“ dodal po utkání domácí kouč Oldřich Machala.

Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Krása, Staněk, Prokeš – Chýlek (68. Juřica), Literák (46. Němec), Cabák (46. Grussmann), Málek (76. Křiva) – Fromelius, Maceček (46. Kořínek). Trenér: Oldřich Machala.

FC Vítkovice (I. pol): Vaško – Juřátek, Cverna, Novák, Vlk – Janda, Kučerňák, Motyčka, Mach – Ujčík, Rygel. (II. pol): Vaško – Pešek, Bednář, Thiago, Limanovský – Woznica, Sládek, Lacina, Jungman – Drábek, Hritz. Trenér: Lubomír Vlk.