Mistrovství Evropy žen U19 se v roce 2022 uskuteční v České republice. A Frýdek-Místek je jedním z měst, kde by měl šampionát proběhnout. „Pro náš klub je to ocenění kvalitní práce s mládeží a je to také příležitost ke zviditelnění samotného města, stejně jako ocenění města za podporu, kterou poskytuje mládežnickému fotbalu,“ řekl předseda MFK Frýdek-Místek z.s. Radim Mamula.

Ve Stovkách by se měla odehrát jedna ze základních skupin. Ve hře by mohl být i některý ze zápasů o konečné umístění, o tom všem se ale definitivně rozhodne až na konci září. Frýdek-Místek je každopádně jedním z měst, se kterým se pro šampionát napevno počítá. „Zbývá právně došetřit některé možné závazky, které z pořadatelství mohou vyplynout,“ dodal Mamula.

Samotný Frýdek-Místek je městem, kde popularita ženského fotbalu roste. Svědčí o tom i fakt, že se Valcířky v příštím ročníku zapojí do pravidelných soutěží. A EURO žen by tomu všemu mělo ještě pomoct.

Byl by to svátek

Mamula ale podotýká, že definitivní jistotu pořádání šampionátu Frýdek-Místek ještě nemá. „Škoda, že město doposud neschválilo smlouvu s FAČR, který je připraven nést veškeré závazky z této akce plynoucí. Čas běží a není ho v této věci nazbyt,“ řekl. „Doufáme ale, že město nakonec vyjde FAČRu i spolku vstříc a nic nebude bránit žádosti o uspořádání. Doufejme, že vše bude v nejbližší době dořešeno, protože by se mohlo stát, že město o tento turnaj přijde,“ říká směrem k magistrátu města.

I přesto ale Mamula věří, že se vše nakonec povede dotáhnout do zdárného konce. „Nejen, že věřím, jsem o tom přesvědčený. Vše máme v podstatě splněno, schází jen jeden podpis na legislativní listině z pozice vlastníka areálu. Stadion jako takový je plně připravený, navíc město nemusí do této akce nic investovat. Byl by to sportovní svátek,“ uzavřel.