Jenže na lavičce Valcířů prožil jediný soutěžní zápas a poté byla sezona nuceně ukončena. „Mrzí mě, jak to celé dopadlo. Stejně, jako by to mrzelo každého trenéra, který přišel do nového mančaftu a odtrénoval jen přípravu a jeden mistrák,“ uvedl šestatřicetiletý kouč.

Jan Jaroměřský je novou posilou Třince.
Posila Jaroměřský: Třinec? Nejlepší tým u nás


Letošní sezonu MSFL ukončil koronavirus. Čekal jste, že padne takové rozhodnutí?
Ano, čekal jsem to. Všichni v klubu jsme měli nějaké informace, se kterými jsme pracovali, ale o návratu k tréninkům se moc nemluvilo.

Teoreticky stále máte ještě malou naději, že postoupíte do druhé ligy, pokud z ní spadnou týmy z Moravy. Doufáte v to, nebo už v tuto možnost nevěříte?
Všechno se odvíjí od první a druhé ligy, my můžeme pouze čerpat z naděje. Uvidí se, jak to všechno nakonec dopadne. LFA sice nějaký termín dala, ale kdo ví, co se do té doby ještě může stát.

Věřili jste, že dokážete zaútočit na postup a vybojovat ho?
Tak jako každým tým v tabulce, i my jsme chtěli vítězit a umístit se co nejlépe. Na prvním místě bylo a stále je Blansko, které o postup hodně stálo. Dost se o tom u nich mluvilo, takže by to určitě byl boj až do poledního kola.

Budete útočit na postup i v příští sezoně, nebo půjdete cestou omlazení kádru, který se pokusí vybojovat druhou ligu později?
Mladí hráči určitě dostanou šanci. Už nyní jsme pracovali s hráči z naší devatenáctky a příležitost dostali hráči jako Mikulenka, Nezhoda, Fulnek nebo Hammer, což se nám v některých případech i osvědčilo. A jestli budeme bojovat o druhou ligu? Každý trenér, klub i hráč chce hrát co nejlépe, a Frýdek-Místek do druhé ligy určitě patří.

Trenéři FM
Změna na trenérské lavičce Rysů. Frýdecké s Wojnarem povede Raszka


Je podle vás tedy Frýdek-Místek klubem, který si druhou ligu zaslouží?
Historie mluví za vše a Frýdek-Místek do té soutěže patří. Přece jen, takového krásného stadionu je na MSFL škoda.

Víte už o nějakých změnách v kádru, které mohou nastat? 
V současné době jsme se s vedením o případných posilách nebo změnách ještě nebavili.

Co vaši svěřenci nyní dělají? Mají nějaké plány?
Plán kluci dostali na čtrnáct dnů a nyní se připravují sami. Běhají, hrají tenis, jezdí na kole nebo posilují. Někteří začali chodit i na brigády a maturanti se věnují přípravě na zkoušky.

Kdy byste se mohli vrátit k tréninku? Víte, jak by letošní dlouhá příprava mohla vypadat?
Předběžně jsme se bavili o šestém nebo sedmém měsíci. To, jak bude příprava probíhat, ale ještě budeme ladit.

Vojáci wehrmachtu na náměstí v Českém Těšíně v roce 1944
Smutné výročí. Než odešli z Těšína, zničili Němci všechny tři mosty


Na co se během ní budete soustředit? Asi nejde tak dlouho trénovat jen kondici?
Určitě to bude práce s míčem, která klukům chybí. I když si chodí zakopat, ten pravý trénink to nenahradí. Kondici si snad udržují, takže tu jen podpoříme.

Spekuluje se o konci vašeho bratra Romana v Plzni. Nebudete se jej snažit přetáhnout do Frýdku-Místku? 
Ze srandy už jsem bráchovi řekl, že ho budu vozit na tréninky do Frýdku…

Co nyní, v době koronaviru, děláte? 
Já teď rozjíždím v České republice nový mezinárodní projekt zaměřený na obchodní setkání podnikatelů a firem, které chtějí rozvíjet svůj byznys. Podporujeme různé nadace, dětské domovy, školky Bambino a začínáme spolupracovat i se sportovními kluby, jako je Sigma Olomouc, Baník Ostrava, Frýdek-Místek, judo Ostrava či 1. HFK Olomouc. Samozřejmě taky trávím hodně času s rodinou, protože mám dvě dcery.

Létající krizový tým.
Čerstvá posila do boje s koronavirem. „Létající tým“ se zapojí začátkem týdne


Jste stále v kontaktu s realizačním týmem, vedením a hráči, nebo si dáváte na chvíli od fotbalu pauzu?
Ano, s vedením si každý týden, někdy i vícekrát, voláme. S naší tiskovou mluvčí Kristýnou řešíme právě i můj nový projekt a nové informace ve fotbale. S hráči komunikuji přes skupinu.

Autor: Kristýna Haldinová