Po odehrání posledního mistrovského utkání sehráli valcíři ještě tři přípravné utkání (Lískovec, Baník Ostrava B a Třinec, pozn. red.), v nich ale dostali příležitost pouze nově vytipovaní fotbalisté a hráči frýdecko-místecké juniorky.

Z podzimního kádru se na prvním tréninku nebudou hlásit hráči, co byli ve Stovkách na hostování. Jde o krajní záložníky Ondřeje Byrtus (Třinec), Oldřicha Kostorka (Příbram) a zraněného záložníka Pavla Niedermeiera (Slavia). Dalším fotbalistou, kterého již frýdecko-místečtí fanoušci v jarních odvetných bojích neuvidí, je obránce Jan Hrdlička, který se rozhodl ukončit svou kariéru z pracovních důvodů.

„Chtěl bych zkusit štěstí v zahraničí, naučit se pořádně řeč,“ přiznal pětadvacetiletý obránce. Ztrátou by mohl být rovněž odchod krajního záložníka Radima Grussmanna, o kterého projevila enormní zájem druholigová Opava.

Klubové vedení MFK Frýdek-Místek umožnilo synovi bývalého českého reprezentanta Aloise Grussmanna (nyní působí jako trenér U19 v Třinci, pozn. red.) připravovat se s opavským týmem do konce ledna. Pokud se následně kluby nedohodnou na dalším setrvání, vrátí se Grussmann zpět do Frýdku.

Přípravu by měl v lednu zahájit stávající kádr, tedy i s Matějem Biolkem, o kterého se dle informací Deníku zajímá bývalý trenér Frýdku Oldřich Machala, který působí u konkurenčního týmu HFK Olomouc.

„Do přípravy se zapojí rovněž všichni hráči naší juniorky a sedm nadějných dorostenců (jedná se o A. Prečiho, Hoppa, Kovalíka, K. Střalku, M. Šiguta, Juříčka a z Olomouce vracejícího se útočníka Teplého, pozn. red.),“ pověděl ředitel fotbalového klubu z Frýdku-Místku Radomír Myška.

Frýdecké vedení jedná ale i o dalších případných posilách. Mělo by jít o tři fotbalisty Slezského FC Opava, či tři šikovné hráče ze sousedního Slovenska.

„V těchto případech ještě nechceme být konkrétní. Chápejte, je konkurenční doba, ani naši soupeři nezahálí,“ dodal Myška. Deníku se podařilo zjistit, že mezi staronovými tvářemi, kteří se zapojí do přípravy, by měli být záložníci Nečas (Slovácko) či Krčmařík (Krnov).

(sch)