Hektický týden nyní prožívají třetiligoví fotbalisté Frýdku-Místku. V posledních dvou týdnech odehráli či odehrají pět těžkých zápasů. Tři z nich již valcíři zvládli zcela na jedničku, jelikož nepoznali hořkost porážky. Dnes je čeká předehrávka 15. kola MSFL v domácím prostředí, kdy se od 16.30 hodin utkají s rezervou ligového Brna. V neděli pak Frýdek zajíždí do Jihlavy.

My jsme vyzpovídali trenéra frýdeckých fotbalistů Radoslava Látala po utkání v Zábřehu.

V minulém týdnu jste vyřadili z poháru ligový Baník Ostrava. Byly bouřlivé oslavy?

No právě (smích). Oslavy byly velké a já měl ze zápasu v Zábřehu velký strach. Samozřejmě jsme klukům říkali, ať to moc nepřehánějí s oslavami a jdou brzo domů. Jenže po takovém zápase to je dost těžké. Nakonec se mé obavy nevyplnily a kluci zápas zvládli. O to je větší spokojenost.

Jak tedy hodnotíte vaše vystoupení v Zábřehu?

Kluky jsem v kabině před zápasem upozorňoval, aby si dali velký pozor na úvodních patnáct minut. Že domácí budou bláznit a budou chtít vstřelit brzy gól. Dopadlo to přesně tak, jak jsem říkal. My jsme úvod utkání zaspali a začali jsme hrát, až když jsme dostali branku. Ve druhé půli jsme si již vypracovali spoustu šancí, jenže jsme nemohli dát gól. No, a když se nám to podařilo, tak zase Martin (pozn. brankář Dittert) udělá takovou hrubku. Naštěstí ji hned vzápětí napravil a za tomu děkujeme.

V Zábřehu jste dal hned od začátku příležitost mladému Pleškovi. Jste spokojen s jeho výkonem?

Líbil se mi. Je to mladý kluk, který do Frýdku–Místku přišel z Vítkovic. Musí se do toho dostat. Škoda, že jednu akci nedotáhl do konce, mohla z toho být pěkná branka. Odvedl si zkrátka svoje a já jsem s ním spokojen.

Vás nyní čeká velice náročný program. Po Baníku zápas v Zábřehu, dnes předehrávka s Brnem a hned v neděli Jihlava. Co děláte s týmem, aby hráči zvládli tuhle zátěž?

Toho trénování teď moc není. Já hlavně potřebuji kluky dostat do pohody. Po Zábřehu jsmě měli volný trénink. Jen takový výklus. Před zápasem půjde o to pořádně je nabudit. Dáme si ale jen pár startů a pak báčko. O proti Brnu nám schází na odpočinek o jeden den méně. Navíc mají kluci v nohách těžký zápas s Baníkem, takže to na nich bude určitě znát. Uvidíme, jak se s tím vypořádají.

Údajně jste obdržel nabídku trénovat druholigový Třinec?

Ano, je to pravda. Se zástupci Třince jsem se sešel o víkendu, ale jejich nabídku jsem nepřijal. Nadále zůstávám ve Frýdku- Místku.