Fotbal Frýdek-Místek – MSA Dolní Benešov 3:0 (1:0)

Hostujícím hráčům zcela vyšel úvod sezony, když po dvou odehraných kolech mají na svém kontě plný bodový zisk. To svěřenci trenéra Látala na své první jarní body teprve čekali. Asi i proto provedl domácí kouč v základní sestavě tři změny. V brance nahradil Dítěte Martin Dittert. Na kraj obrany putoval místo Čelůstky Vavruša a nevýrazného Němce vystřídal v záloze Cabák. Valcířům zcela vyšel úvod střetnutí, kdy se již ve 4. minutě trefil Staněk po rohovém kopu Mišinského – 1:0.

Hosté se v první půli k žádným velkým šancím nedostávali, Ditterta ohrožovali pouze střelami ze střední vzdálenosti. „V prvním poločase jsme nehráli moc dobře. Hráče jsem pořád musel vybízet k větší aktivitě,“ řekl k první půli hostující trenér Josef Nedabílek. Jeho slova pravděpodobně v poločasové přestávce zabraly. Benešovští začali hýřit aktivitou a v úvodních minutách druhého poločasu byli lepší.

V 55. minutě si domácí hodně oddechli. To se Lhoťan uvolnil u lajny pod hlavní tribunou, centrem na zadní tyč našel zcela volného Šrámka a bývalý exfrýdečák mířil hlavou jen centimetry vedle pravé tyče. „Tenhle moment byl pro další vývoj střetnutí určitě zlomový. Kdybychom totiž šanci proměnili, mohlo utkání dopadnout úplně jinak. Tak jsme museli hru v závěru otevřít a domácí nás tvrdě trestali,“ litoval zmařené šance trenér Nedabílek. Domácí se vzpamatovali po více jak hodině hry.

V 66. minutě našel Mišinský zpětnou přihrávkou Cabáka, forward domácích to zkoušel technickou střelou a gólman Paleček jen s námahou vyrážel jeho pokus na rohový kop. V 72. minutě našel Krajčovič krásnou uličkou rozběhnutého Pařenicu. Mladík v bílomodrém dresu volil na Palečka kličku a dobíhající kapitán hostí Březovský mu míč při tom odkopl.

V těchto chvílích bylo na hřišti pouze jedno mužstvo. Vzápětí totiž Paleček musel řešit další nepříjemné střely Mišinského či Fizka. V 73. minutě to již valcířům vyšlo, když se po rohovém kopu trefil Literák – 2:0.

Definitivní tečku za vydařeným utkání udělali domácí v poslední minutě zápasu. Cabák s Pařenicou odolali ofsajdové pasti Benešova a řítili se zcela osamoceni na gólmana Palečka. Situaci dva na jednoho zvládli a Cabák doslova donesl balón za brankovou čáru.

„Po těch našich dvou porážkách byla na klucích vidět určitá nervozita. Jsem proto strašně za dnešní vítězství rád a klukům za bojovný výkon děkuji,“ radoval se z prvních jarních bodů po utkání domácí trenér Radoslav Látal.

Jeho protějšek viděl utkání takto: „Myslím si, že jsme měli možnost vidět velice kvalitní utkání, a i když jsme nakonec vysoko prohráli, tak jsme ke kvalitě duelu také přispěli. Kluci se za svůj výkon určitě nemusí stydět,“ řekl po zápase kouč Benešova Josef Nedabílek.

„Sice jsme zde nebodovali, ale pro nás byly určitě daleko důležitější získané body v prvních dvou kolech. Škoda té mé nevyužité šance. Dnes to bylo pro mě takové zvláštní, když jsem se šel převlékat do hostující šatny,“ připomněl útočník hostujícího týmu Martin Šrámek, který ještě na podzim v několika zápasech z Benešova ve Frýdku hostoval.

Rozhodčí: Pustějovský.
Diváci: 1860.
ŽK: Dittert, Mišinský – Lhoťan, Juchelka.
Frýdek-Místek: Dittert – Vavruša, Hrdlička, Krajčovič, Literák – Kořínek (55. Němec), Staněk, Cabák, Fizek (74. Skotnica) – Mišinský, Szmek (46. Pařenica). Trenér Radoslav Látal.
Dolní Benešov: Paleček – Schaffarczik, Březovský, Žídek, Duda (86. Šrom) – Lhoťan, Juchelka (76. Spruch), Dombi, Štefek – Broulík, Šrámek. Trenér Josef Nedabílek.