Domácí fotbalisté svou jarní premiéru zvládli na jedničku, když si ze Zábřehu přivezli tři body za vítězství 4:0. Valcíři vstoupili do odvetných bojů domácí porážkou s lídrem MSFL Sigmou Olomouc B 0:1.

„Určitě jsme dva a půl měsíce netrénovali pouze kvůli prvnímu jarnímu zápasu. Se Sigmou jsme sice prohráli, ale jedeme dál. Na podzim jsme měli po třech prvních zápasech jen dva body, takže stále ještě máme co zlepšovat. V Karviné půjde o derby utkání, takže si myslím, že i pro diváky to bude velice atraktivní podívaná,“ myslí si asistent trenéra Frýdku-Místku Dalibor Damek.

Frýdecko-místeckého trenéra Radka Látala rozhněval výkon některých jeho svěřenců, takže se dá očekávat, že v Karviné vyběhne Frýdek v pozměněné sestavě. „To můžu potvrdit. Výkony některých hráčů po změně volají, takže jednu či dvě změny v sestavě určitě provedeme. Konkrétní ale samozřejmě nebudu,“ sdělil před utkáním Deníku Damek.

Podzimní duel skončil ve Stovkách bezbrankovou remízou. Jaký výsledek by brali valcíři tentokráte? „Karvinou jsme měli možnost sledovat v Zábřehu, kde hráli velice atraktivní a rychlý fotbal. Mají velice dobrou útočnou dvojici Sourada – Opic. Velmi dobře se jevil také na levé obraně Reichel. I přesto věřím, že se kluci na ně pořádně připraví a my vzájemný zápas dovedeme do vítězného konce,“ přeje si Damek.

Nejen sever Moravy pokryla v tomto týdnu sněhová pokrývka. Terén na úzkém hřišti karvinských Bažantnic (domácí úvodní domácí zápasy hrají na hřišti Na Bažantnici) bude určitě těžký. „Víme, že budeme hrát na menším hřišti, proto se na utkání připravujeme v Nošovicích, kde jsou ty podmínky podobné. Počítáme také s tím, že se bude hrát na velice těžkém a měkkém terénu. Pro štěstí zkusíme vyměnit i dresy. Místo tradičních bílých si do Karviné vezmeme tmavě modré,“ smál se Dalibor Damek.

Utkání v Karviné začíná v sobotu 22. března v 15 hodin.

(sch)