FRÝDEK-MÍSTEK - KROMĚŘÍŽ 2:1 (1:0)

V bojovném utkání na měkkém terénu, šli do vedení jako první domácí fotbalisté. V 10. minutě hosté faulovali před svým pokutovým územím Literáka a valcíři tak měli výhodu standardní situace. K míči se postavili tři hráči a nakonec po zahraném signálu pálí po brance Macura. Jeho přízemní střela skončila přesně u pravé tyče Voglovy branky – 1:0. O dvě minuty později se mohly Stovky opět radovat. Po levé straně utekl všem Fujerík, na jeho centrovaný míč nejprve nedosáhl Němec a Cabákovi se střela vůbec nepovedla.

Gól z téměř nemožného úhlu

Nováček Moravskoslezské ligy z Kroměříže zahrozil poprvé v 19. minutě, ale se střelou Křivy se brankář Antošík snadno poradil. Další možnost na změnu skóre přinesla až závěrečná minuta prvního poločasu, kdy se po rohovém kopu dostal k míči Šrámek a jeho hlavičku vyrazil brankář Vogl na tyč. Také vstup do druhé půle lépe zvládli domácí fotbalisté, když v 56. minutě našel dlouhý míč za obranu soupeře zcela volného Šrámka. Ten si míč zpracoval a všichni už čekali, koho že si z nabíhajících hráčů vybere. Útočník domácích však lišácky zamířil na branku a z téměř nemožného úhlu překvapil ránou pod břevno gólmana hostí.

Hosté své zbraně vůbec nesložili a začali být ve hře aktivnější. V 62. minutě podnikla Kroměříž rychlý vpád na domácí polovinu hřiště a po kombinaci Třasoně s Ondrejkou snižoval druhý jmenovaný na 2:1. Hodně zle mohlo být s domácím týmem v 83. minutě, kdy Literák minul míč a Ondrejka mohl jít sám do zakončení.

Vztek hostů se podepsal na vybavení šatny

Naštěstí pro valcíři hostující mladík místo střely volil kličku do středu hřiště, kde o míč díky brankáři Antošíkovi přišel. V 89. minutě byl hostům po druhé žluté kartě vyloučen Stojaník. Vedení si již domácí pohlídali, ale nutno dodat, že hosté se ve Stovkách prezentovali jako velice zdatný soupeř, který si mohl z Frýdku i ten nějaký bodík odvézt.

Možná to i hráči soupeře tušili, jelikož jejich vztek nakonec odnesly dvoje prokopnuté dveře a uražená dvířka od pračky v hostující šatně. Fotbalově se Kroměříž prezentovala na hřišti daleko lépe než v útrobách frýdecko-místeckého stadionu. Valcíři nyní zajíždí v neděli 11. listopadu na hřiště UNEXU Uničov. V domácím prostředí se pak v sobotu 17. listopadu Frýdek rozloučí s podzimní sezonou velice zajímavou konfrontací s béčkem Sigmy Olomouc.

Frýdek-Místek: Antošík – Vavruša, Hrdlička, Staněk, Macura (46. Pernikář) – Cabák, Cesnek (75. Prčík), Němec, Literák – Fujerík, Šrámek (91. Fromelius). Trenér Radoslav Látal.