Letos dvaadvacetiletý brankář Dítě přišel do Třince krátce před zahájením sezony ze Znojma. Přestože na jihu Moravy byla jeho pozice takřka neotřesitelná, v Třinci odchytal jen čtyři druholigové zápasy plus jeden pohárový. Jeho pozice se ještě více ztížila poté, co se Třinci v zimě upsal někdejší slovenský olympionik Martin Lipčák.

Vedení klubu už dopředu avizovalo, že jeden z dvojice Bruk – Dítě bude muset odejít na hostování. Konečná volba padla na druhého z této dvojice. Druhým novicem ve Stovkách bude urostlý hrotový útočník Radek Szmek (22). V postupové sezoně dal za Třinec dva góly, stejný počet branek přidal ve druhé lize. První část probíhajícího soutěžního ročníku strávil v Uničově, kde vstřelil čtyři góly. Po návratu se pral o místo v základní sestavě. Leč neúspěšně. Trenér Kouřil hodlá sázet na zkušenější hrotové hráče, na Szmeka by zbyla role náhradníka.

„Není řečeno, že ve Frýdku-Místku budu hrávat v základní sestavě, ale přesto si myslím, že zde budu mít větší šanci než v Třinci. Každopádně chci udělat vše pro to, abych se prosadil a začal střílet góly. Myslím, že mé nové působiště je možná nejvhodnějším místem k uskutečnění mých plánů. Samozřejmě bych Frýdku-Místku velice rád pomohl do druhé nejvyšší soutěže. Má kvalitní tým, který má rozhodně na to, aby o vyšší soutěž bojoval,“ nechala se slyšet nová akvizice v mužstvu Radoslava Látala.

O Szmekově odchodu do Frýdku-Místku se mluvilo již v létě, hráč nakonec skončil v Uničově. Oba třinečtí fotbalisté nejdou do neznáma, ve Stovkách potkají několik nedávných spoluhráčů. V létě do aktuálně druhého celku MSFL z Třince již zamířil pravý obránce Marek Vavruša, před několika týdny ho následovali stoper Marek Čelůstka a útočník Kamil Kořínek. Extřineckou „kliku“ doplní Lubomír Dítě a Radek Szmek.

Přečtěte si také:

Vladimír Mišinský si šance váží a chce zpátky do ligy

Třinec si v přípravě poradil s Frýdkem-Místkem

(rom)