Zatímco Havířov už v přípravě jeden zápas odehrál, pro Beskydské to byla premiéra. Hostující Indiáni do zápasu vstoupili aktivněji, brzy ale převzali otěže hry frýdlantští, kteří se díky Wludykovi dostali do vedení.

Tentýž hráč se o necelých dvacet minut později prosadil znovu a v závěru první části našel z přímého kopu Veličku, jenž dával už na 3:0. Havířov mohl na začátku druhé půle několikrát snížit, hosté měli tři velké šance, jenže ani jednu nedotáhli do zdárného konce, a tak přišla další rána od Petra Literáka. Frýdlantští měli zápas pod kontrolou a nakonec vyhráli 6:1.

Výkon beskydských potěšil i kouče Martina Šrámka. „Hráli jsme s nimi otevřenou partii, ale museli jsme hrát přeci jen chytřeji. Na dovolené máme dva hráče, tři jsou ve stavu zraněných, takže jsme se s tím museli nějak vypořádat,” uvedl po zápase pro klubový web. „Byli jsme o to více zodpovědní, zápas nám ale směrem dopředu vyšel perfektně, protože jsme šance proměňovali, což je vždy alfou a omegou,” dodal Šrámek.

Další utkání by měl Frýdlant odehrát v sobotu proti slovenské Turzovce. „Výhra je určitě dobrá pro sebevědomí, ale momentálně to nic neznamená. Já jen doufám, že se nám zranění hráči brzy uzdraví,” uzavřel Šrámek.

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí - MFK Havířov 6:1 (3:0)

Branky: 18. a 37. Wludyka, 41. Velička, 59. Literák, 65. Biolek, 72. vlastní – 71. vlastní Švrčina.

Frýdlant: Prepsl (46. Švrčina) – Střižík, Marek, Literák, Indra – Staněk, Škorik (71. Prepsl) – Wludyka – Biolek, Velička (86. Šrámek), Plucnara. Trenér: Šrámek.