Do Frýdlantu nad Ostravicí zavítá v neděli FC TVD Slavičín. Tedy soupeř, který zimní pauzu přečkal s 27 body na pěkném 4. místě. Naopak svěřenci frýdlantského trenéra Martina Šrámka skončili po podzimu devátí a zisk 21 bodů dává slibný vklad do jarních bojů v Moravskoslezské divizi.

"Musíme se dívat směrem dopředu, takže se chceme posunout v tabulce nahoru. Dalším cílem je, abychom získali více bodů v domácím prostředí, což našim fanouškům určitě dlužíme," říká o ambicích týmu před startem soutěže trenér 1. BFK Martin Šrámek. "Venku jsme na podzim uhráli třináct bodů, doma pouze osm," připomíná frýdlantský kouč.

Je tedy jeho mužstvo na jaro dobře připraveno? "To se ukáže až na hřišti, ale já jsem přesvědčen, že ano. Měli jsme náročnou přípravu včetně kondičního soustředění v Horní Bečvě, odehráli jsme velkou porci přípravných zápasů se solidními výsledky, tým je nažhavený a odhodlaný udělat pro úspěch maximum," říká Šrámek, který je spokojen i s posílením týmu. „Na podzim byl náš největší problém vstřelit gól, proto jsme se zaměřili na ofenzivní hráče a ty jsme taky do týmu přivedli. Přišli útočníci Velička, Soukup a Šnyta, do zálohy jsme pak získali Wludyku z Valašského Meziříčí a přípravu s námi absolvoval i Indra z dorostu, kterého jsme zařadili do kádru A mužstva,“ uzavírá výčet posil trenér 1. BFK.

"Věřím, že si nedělní zápas nenechají naši fanoušci ujít. Předpověď počasí slibuje polojasno a příjemnou teplotu kolem 10 stupňů celsia. Ideální čas vyrazit na fotbal. Nezapomeňte si koupit u pokladny slosovatelné bulletiny s rozlosováním. V poločase proběhne tradiční losování a tři šťastní výherci se mohou těšit na věcné ceny. Očekáváme tradičně vysokou návštěvu, takže přijďte s celou rodinu, vezměte své přátele a užijte si fotbalovou zábavu. Vstupné činí jako obvykle 35 korun pro dospělé, 25 korun pro seniory, děti a ženy mají vstup na utkání zdarma. Nezapomeňte si posunout hodiny ručiček o hodinu dopředu, ať dorazíte včas," vzkazuje jménem frýdlantského klubu Martin Pecha.

Soupiska 1. BFK Frýdlant – jaro 2018 (Moravskoslezská divize)
Brankáři: Zdeněk Jež, Ondřej Prepsl, Marek Čech.
Obránci: Jan Hrdlička, David Hutník, David Marek, Michal Střižík, Ondřej Dvořák, Martin Indra.
Záložníci: Aleš Kratochvíl, Michal Chlebek, Jan Svatonský, Ondřej Škorík, Radim Šafner, David Kučera, Jan Wludyka.
Útočníci: David Fromelius, Petr Soukup, Bohdan Velička, Marek Šnyta.

Realizační tým: Martin Šrámek (hlavní trenér), Jiří Krejčí (asistent), Oldřich Čunta (trenér brankářů), Zdeněk Gamrot (vedoucí mužstva), Jiří Pěgřim (masér).

Změny v kádru:
Přišli: Bohdan Velička (MFK Frýdek-Místek), Jan Wludyka (TJ Valašské Meziříčí), Petr Soukup (Šternberk), Martin Indra (z dorostu), Marek Šnyta (TJ Sokol Baška).
Odešli: Jakub Ursini (TJ Sokol Dobrá), Jan Mandičak (TJ Dobratice), Martin Šigut a Šimon Křiva (pracovní důvody).