„Do zápasu jsme vstoupili aktivně, ale ve 14. minutě jsme po chybě brankáře inkasovali," řekl domácí kouč. S vyrovnáním přispěchal o jedenáct minut později Preči, který skóroval hlavou po Chlebkově precizně zahraném rohovém kopu. Na góly v posledních zápasech mají ve Frýdlantu kosovského rodáka Ilira Prečiho. Ten po své trefě na 1:1 přidal do hostující sítě ještě další dva góly. Ve 44. minutě Preči zužitkoval Žáčkovy přihrávky, na 3:1 pak frýdlantský záložník upravoval v 57. minutě po Chlebkově standardce. „A to ještě Ilir nastřelil břevno, tak jsme ho potom zkrátka vystřídali," smál se dobře naladěný trenér Smatana.

Osm minut před koncem zápasu si i Chlebek připsal hattrick v podobě gólových přihrávek. Tentokráte po jeho zahraném rohu skóroval Junga. Hostům se v samém závěru už jen podařilo korigovat Zifčákem na 4:2. „Ten gól již pramenil z naší nekoncentrovanosti na hru," řekl k poslední brance utkání frýdlantský lodivod, kterého podzimní výsledky svého týmu potěšily. „Kterého trenéra by takový vstup do sezony netěšil. Ve Frýdlantu máme docela silný kádr, navíc spousta kluků je ještě zraněna. Musím však zdůraznit, že pohled na tabulku je opravdu ještě dosti předčasný. Ty těžší zápasy teprve přijdou. My se teď musíme soustředit na utkání v Bohumíně," upozorňuje na nejbližšího soupeře Frýdlantu Smatana.

Frýdlant n. O. – Břidličná 4:2 (2:1)

Branky: 25., 44. a 57. Preči, 82. Junga – 14. a 88. J. Zifčák. Rozhodčí: Picmaus – Beseda, Krištof. Diváci: 295.

Frýdlant: Jež – Střižík, Junga, Křiva, Prokeš – Chlebek, Byrtus – Papřok (79. Březina), Preči (75. Jucha), Žáček (64. Fajčák) – Šigut (60. M. Němec). Trenér: Pavel Smatana.