Souboj dvou týmů z divize nabídl několik zvratů. V první půli šli domácí zásluhou Veličky do vedení, ovšem po přestávce oba týmy hodně prostřídaly a hosté otočili skóre ve svůj prospěch.

„První poločas byl kvalitní. Nastoupily v něm základní sestavy, pak se to ale hodně prostřídalo a bylo to rozháranější,“ uvedl kouč 1. BFK Martin Šrámek. „Taky jsme spálili spoustu šancí,“ dodal.

Ještě pět minut před koncem Valašské Meziříčí vedlo 2:1, pak ale srovnal Juříček a z poslední akce zápasu o domácím triumfu rozhodl Kučera. „Tlačili jsme se dopředu a to se nám vyplatilo,“ řekl Šrámek.

Frýdlantští tak po triumfu nad Frýdkem-Místkem U19 zvládli i druhý přípravný zápas. „Každé vítězství posílí sebevědomí týmu,“ uvedl Šrámek, jehož svěřenci teď budou ještě týden trénovat, pak si dají na chvíli oddych a na konci června odstartují přípravu na nový ročník. „Ty dva zápasy nám pomohly. Zahráli si všichni, i hráči širšího kádru a dorostenci, kteří nabrali důležité zkušenosti,“ uzavřel kouč Frýdlantu.

1. BFK Frýdlant n. O. - TJ Valašské Meziříčí 3: 2 (1:0)
Branky Frýdlantu: Velička, Juříček, Kučera.
Frýdlant nad Ostravicí: Prepsl - Střižík, Wozniak, Staněk, Svatonský - Škorík, Juříček, Wludyka, Kučera - Velička, Soukup. Střídali: Šafner, Dvořák, Milar, Indra, Hutník. Trenér: Šrámek.