FK Bohumín – 1. BFK Frýdlant n. O. 1:1 (0:1)

Útočné růžky jako první ukázal hostující Frýdlant a hned to znamenalo gól v domácí síti. Střižík zatáhl míč, odcentroval a před brankou osamocený Vyvial prostřelil Gladiše v domácí brance. Bohumínský brankář vzápětí svůj tým výrazně podržel, když nejprve chytil hlavičku Fajčáka a okamžitě i dorážku Žáčka. Domácí na to mohli odpovědět, jenže chybu brankáře Ježe při rozehrávce nevyužil ani Sittek, ani Socha, který trefil jen tyč. Když hosté následně porušili pravidlo o malé domů, nastřelil Kubinski z nepřímého kopu pro změnu břevno. „Opět jsme začali vlažně a inkasovali jsme. Pak jsme měli smůlu, když jsme trefili jen tyč a břevno," litoval chyb v úvodní půlhodině domácí kouč Marek Poštulka.

Na začátku druhého dějství vyrovnal P. Poštulka, ale pro jeho postavení za hostující obranou se pískal ofsajd. Chvíli na to mohlo být rozhodnuto. Mandičákův pokus vykopl z brankové čáry Šiška a proti Chlebkovi se zase vytáhl Gladiš. Následně se hosté hodně hněvali na rozhodčího Kantora, který faul na unikajícího Kavku trestal pouze za cenu žluté karty. Když už to vypadalo, že si hosté odvezou z Bohumína všechny body, přišel v páté minutě nastavení rohový kop domácích. Seget poslal míč do chumlu hráčů před brankou, z něhož jeden z hráčů usměrnil míč do sítě. Branka byla nakonec připsána čerstvě třiadvacetiletému Jatagandzidisovi. „Odehráli jsme tady jedno z těch lepších utkání. Hraje se však až do konce a tam jsme bohužel nepokryli standardku. Ve druhé půli už byli domácí aktivnější, ale když ten zápas beru celkově, tak jsme tu měli vyhrát. Krom toho, že za faul na mladého Kavku měla být jasná červená," hodnotil duel hostující trenér Pavel Smatana. „Nakonec jsme v hektickém závěru zvládli alespoň srovnat. Je to zasloužená remíza," dodal kouč Bohumína Marek Poštulka.

Frýdlantští tak zakončili podzimní část sezony na 11. místě.

Branky: 90 (+5) Jatagandzidis – 19. Vyvial. Rozhodčí: Kantor. ŽK: 4:2. Diváci: 100.
Frýdlant: Jež – Křiva, Chýlek, Junga, Střižík – Fajčák (89. Ledvoň), Jucha (60. Kavka), Žáček, Chlebek, Vyvial (85. Kočvara) – Mandičák. Trenér: Pavel Smatana.

(sch, hek)