„V samém závěru mohl rozhodnout Škorík, bohužel nedal,“ litoval šance domácího záložníka trenér 1. BFK Martin Šrámek.

Než se stačili hosté ve Frýdlantu pořádně rozkoukat, prohrávali 1:0. Po vyražené střele Fromeliuse se k míči dostal někdejší ligista Svatonský a otevřel skóre. „Rychlá branka, a hlavně zbytečná,“ litoval hostující záložník Jakub Košárek.

I když poté hosté převzali iniciativu, byl to znovu Svatonský a po něm Dvořák, kteří mohli vedení domácího celku navýšit. Po půlhodině hry bylo ale vyrovnáno. Košárkovu šanci ještě brankář Prepsl zlikvidoval, ale po následném rohu Rubého byl na zakončení Haase krátký. „Hrálo se na velmi těžkém terénu. Domácí hodně nakopávali balony a měli nebezpečné standardní situace,“ hovořil dále o utkání hostující záložník.

Po přestávce byl k vidění vyrovnaný fotbal. „Druhá půle byla spíš bojem o střed hřiště. Benešov měl sice územní převahu, ale krom té jedné gólovky jsme jej k ničemu nepustili,“ řekl Šrámek.

„Domácí se snažili hrozit z brejků. Branka ale nepadla, za bod jsme rádi, bylo to těžké utkání,“ přiznal Košárek. Benešovští nenastoupili do zápasu v kompletním složení, v základní sestavě chyběli Rychnovský s Labudou. „Oba mají zdravotní problémy, proto nehráli,“ vysvětlil trenér Marcel Melecký. K tomu, že jeho tým vede divizi, řekl: „Je to krásné, nečekali jsme to. Musíme ale pracovat dál a dobře se připravit na konec podzimní části. Co mě ale mrzí je nízká divácká návštěva na domácím hřišti.“

V dalším kole se frýdlantští fotbalisté představí na hřišti posledních Petrovic, kde se hraje v sobotu 28. října od 14.30 hodin.

1. BFK FRÝDLANT N. O. – DOLNÍ BENEŠOV 1:1 (1:1)
Branky: 5. Svatonský – 32. Haas. Rozhodčí: Poláček – Kovářčík, Slováček. ŽK: Fromelius – Košárek, Romaněnko. Diváci: 230.

Frýdlant: Prepsl – Střižík, Hrdlička, Křiva, Dvořák – Kratochvíl (70. M. Šigut), Chlebek, Škorík, Svatonský – Fromelius – Šafner. Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí.