Kdo přišel na utkání o čtvrthodiny později, viděl na světelné tabuli znamenitý stav pro domácí klub – 3:0. Gólové slovo si v úvodních minutách vzal Tomáš Režný. Hbitý forvard ve 4. minutě nadvakrát propálil gólmana Ježe a za další čtyři minuty už se radoval podruhé. O chvilku později se navíc střela Davida Škody odrážela od hostujících hráčů tak, že skončila v síti. „První poločas byl vynikající. Po patnácti minutách jsme vedli 3:0. Měli jsme náskok, ale to je dvousečné. Hráči jsou trochu uspokojení, že se nemůže nic stát," uvědomoval si trenér Nových Sadů Karel Trnečka.

Zdálo se, že domácí opět rozjedou svůj gólostroj a neponechají nic náhodě. Jen hostující asistent trenéra Robert Černý od střídačky vytrvale burcoval frýdlantský tým. A do poločasu se dočkal snížení. Zhruba z pětadvaceti metrů napřáhl k povedenému pokusu Ilir Preči a míč doplachtil přes Tadeáše Psotku až ke vzdálenější tyči. I když v této situaci měl odchovanec Sigmy v brance Nových Sadů málo šancí, chuť si spravil při akci exsigmáka Lukáše Chlebka, který připravil pozici pro Martina Šiguta. Toho ale Psotka vychytal. A mohl se se spoluhráči radovat z dalšího gólu v síti Frýdlantu. Po faulu na dvougólového Režného ve vápně se k pokutovému kopu postavil kapitán Navrátil a Sady vedly 4:1.

Poločasový pohovor s hráči a změny v taktice přinesly ovoce pro Frýdlantské, naopak hra Nových Sadů uvadala. „V kabině byl vítr, přehodili jsme posty v obraně a zlepšilo se to. Měli jsme víc ze hry. Cítili jsme, že by to tam mohli spadnout. Kluci ví, že v týmu ta síla je," vysvětloval hostující Robert Černý.

Tadeáš Psotka se po hodině hry při snaze vyboxovat míč vzdálil z branky, balon se rychle dostal ke Křivovi, který jej poslal do opuštěné novosadské svatyně. Osm minut před koncem přidal po rohu svůj druhý gól v zápase Ilir Preči a drama bylo na světě. Novosadští vedli už pouze o gól, v závěrečných momentech však dokázali uhájit zisk dalších tří bodů a první místo v tabulce divize E. Podle Karla Trnečky chyběla Novým Sadům energie. „Příčina byla v tom, že jsme teď dva nebo tři týdny málo trénovali. Neprojeví se to hned, ale později. Ale zaplať pánbůh, že jsme to zvládli a získali jsme tři body," cenil si zkušený kouč, který už teď myslí na zlepšení. „Musíme ještě pořádně potrénovat, do konce podzimu zbývá pět zápasů, tak to musíme zvládnout," dodal Karel Trnečka.

FK Nové Sady – 1. BFK Frýdlant n. O. 4:3 (4:1)

Branky: 4. a 8. Režný, 12. Škoda, 39. Navrátil – 31. a 84. Preči I., 61. Křiva. Rozhodčí: Černoevič – Duda, Žurovec. ŽK: I. Preči, Křiva (oba Frýdlant). Diváků: 190.
Frýdlant n. O.: Jež – Střižík, Jandek, A. Preči (57. A. Šigut), Křiva – M. Chlebek, Mandičak, I. Preči, P. Němec – L. Chlebek, M. Šigut. Trenér: Michal Chlebek.