„Jak jsme na sezonu připraveni, to ještě uvidíme. Věřím ale, že jsme na tom lépe, než tomu bylo vloni. Budeme sice oslabeni, jelikož s fotbalem skončili Faldyna a Rozkydal, Somr odešel do Fryčovic, Liška se vrátil do Janovic a Merta do Palkovic. Jedinou zimní posilou je Pavel Slavík, kterého jsme získali na hostování z béčka Frýdku-Místku,“ prozradil změny ve frýdlantském kádru trenér Josef Sláma.

Frýdlantští se připravovali vesměs v domácích podmínkách. Poprvé se na umělé trávě v areálu frýdlantského stadionu odehrál zimní turnaj za účasti šesti týmů z okresu. Z celkového prvenství se nakonec překvapivě radovali fotbalisté z Bašky. „V zimě jsme odehráli asi dvanáct přípravných zápasů, kdy jsme prohráli jen tři. Zprvu jsme hráli v rámci domácího turnaje, v závěru přípravy jsme již soupeřili s těžšími soupeři,“ dodal Sláma.

Na Frýdlant ale nečeká zrovna lehký začátek jara. Hned na úvod zajíždí Slámovi svěřenci na hřiště vedoucího Krnova. „Z počátku máme velice těžký los, i proto bychom se pokusili vyválčit z těchto zápasů co nejvíce bodů,“ přeje si frýdlantský trenér. „Na jaře bychom chtěli předvádět ještě lepší výkony, než tomu bylo na podzim. Samozřejmostí je, že se i v tabulce chceme posunout směrem výše. Rozhodující bude také, kolik týmů bude letos z krajského přeboru padat. Takže se musíme soustředit i na toto. Pokud už tento kádr zůstane pohromadě, tak výkonnost by měla být z naší strany lepší než na podzim. Nesmí však nikdo onemocnět či zranit se. Tak široký kádr tu nemáme,“ myslí si Sláma.

1. BFK FRÝDLANT N/O

Brankáři: Zdeněk Jež, Petr Rybář
Hráči: Tomáš Němec, Lukáš Pavlica, Pavel Slavík, Šimon Křiva, Filip Korneta, Martin Oborný, Jakub Březina, Adam Šigut, Tomáš Žáček, Jan Žižka, Jakub Ursini, Roman Hradil, Jan Mandičák, Michal Němec, Vojtěch Minarčík, Petr Mucha, Tomáš Dudek, Lukáš Vašut.
Trenér: Josef Sláma, asistent: Oldřich Čunta.