Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Frýdlantský Ženšaft prozatím oficiální soutěž ještě nehraje

Frýdlant nad Ostravicí - Ne všude se mohou pochlubit ženským fotbalovým týmem. Naopak ve Frýdlantu nad Ostravicí jsou na založení jejich Ženšaftu (tak si tým samotné fotbalisty pojmenovaly, pozn. red.) náležitě hrdi.

12.4.2013
SDÍLEJ:

1. BFK FRÝDLANT N. O. (ŽENŠAFT). Foto: Patrik Jucha

„Je jen dobře, že se ženský tým u nás založil. Prolomily se totiž zažité předsudky, že fotbal je čistě mužskou záležitostí. Je logické, že v našem městě, kde je o fotbal z řad veřejnosti velký zájem, ženský tým chyběl. V současné době tak máme celkem osm družstev, pokud ale počítáme rozšíření přípravky o takzvanou předpřípravku, je nás vlastně devět. A to je jen dobře. Sám jsem příjemně překvapen, jak velký je zájem mezi děvčaty o tento sport. Vždyť Frýdlant nepřibírá děvčata jen do ženského týmu, ale i do našich mládežnických celků. To vše by určitě nebylo možné bez nadšení všech zainteresovaných lidí v čele s trenérem Petrem Rybářem. Smekám před nimi a přeji, ať se frýdlantskému ženskému týmu daří," řekl David Mareček z frýdlantského klubu.

Trenér Petr Rybář

Trenér Petr Rybář. Foto: Patrik Jucha

Samotný ženský fotbal ve Frýdlantu je ještě, jak se říká, v plenkách. „Jsme mladým týmem, vždyť fungujeme teprve od března 2011," nastínil začátky trenér týmu Petr Rybář. A jak vše vlastně vzniklo? „To se jednou sešly dvě holky, které napadlo, že by ve Frýdlantu mohl vzniknout ženský fotbalový tým. Paradoxní na tom všem je, že holky krátce po založení s fotbalem nakonec skončily," vzpomíná Rybář. O tom, že nápad to nebyl vůbec špatný, naznačil už samotný první trénink. „Na úvodní trénink dorazilo tehdy třicet dva holek. Dnes jich z té doby zůstalo v kádru pouze pět," dodává trenér ženského celku.

Frýdlantský „Ženšaft" se prozatím do žádné oficiální soutěže FAČR ještě nepřihlásil. „Máme v týmu hodně mladých holek, které ještě nemohou hrát oficiální soutěže žen. I proto chceme jít postupnou cestou, holky si vychovat. Vidím to tak, že v horizontu dvou až tří let bychom se do soutěže přihlásit už mohli," osvětlil Rybář. „I my necháváme rozhodnutí přihlášení na trenéru Rybářovi. Až on uzná za vhodné, že nastal čas startu v mistrovských soutěžích, budeme celou věc řešit," potvrdil David Mareček.

Fotbalistky 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí se v týdnu schází celkem třikrát. „V pondělí a středy máme trénink od 16.30 hodin na hřišti, v pátek pak mají holky v Kotelně zumbu nebo aerobik," vysvětlil Rybář. „Nadále ale vítáme mezi námi nové zájemkyně o fotbal. Přihlásit se mohou buď přímo na našich trénincích, nebo mi mohou zavolat na telefonní číslo 605 820 002," dodal.

SOUPISKA 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí

BRANKÁŘKY

Skulinová Tereza 2000

OBRANA

Chmelová Sabina 1997
Lednická Klára 1999
Herecová Lucie 1996
Vantuchová Lenka 1993
Ježíková Lucie 1994

ZÁLOHA

Bartošová Hana 1981
Mátéová Klaudie 1996
Mašínová Adéla 2000
Vicanová Kristýna 1997
Šigutová Sára 1998
Pazdziorová Tereza 1998
Ševčíková Markéta 2001
Najzarová Nikol 1999
Žáková Tereza 1999
Kupčíková Eliška 2000

ÚTOK

Tabášková Markéta 1995
Žídková Nela 1996
Svennesen Amálie 1999
Martinisková Veronika 1999
Kalusová Kristýna 1995

REALIZAČNÍ TÝM

Rybář Petr hlavní trenér
Fabó Jaroslav asistent trenéra

Hana Bartošová: „Fotbal je pro mě takové odreagování"

Stolní tenistka frýdlantského SK Hana Bartošová (u míče) se nebojí vyměnit pálku za kopačky. Snímky:

Frýdlant nad Ostravicí – V ženském kádru frýdlantských fotbalistek je také dvaatřicetiletá Hana Bartošová. Ta je sportovními fanoušky známa spíše hrou za zelenými stoly, jelikož je hráčkou extraligového týmu stolních tenistek SK Frýdlant nad Ostravicí. „Pro mě je stále prioritní stolní tenis, jelikož je vlastně mou prací. I na téhle zásadě spíš trenérovi Rybářovi pomáhám. Máme takovou společnou domluvu, že pokud mi čas dovolí, ráda přijdu. Ale je to opravdu těžké skloubit pinec s fotbalem," svěřila se Bartošová.

Stolní tenistka Hana Bartošová.

Která hra se vám zamlouvá více?

To je těžko říct, každá má svoje. Fotbal je kolektivním sportem. Ve stolním tenise sice také hrajeme jako manšaft, ale pořád to hrajeme za sebe.

Vy jste si zahrála za Jihlavu dokonce první fotbalovou ligu. Jak vzpomínáte na tohle období své kariéry?

Pro mě to bylo takové odreagování. Pamatuji si, že jsem v první lize měla debut proti Slavii. Taky si vzpomínám, že jsme na Spartě prohráli 12:0. Tam jsem hrála v útoku, ale mockrát jsem se na jejich polovinu hřiště tehdy nedostala. Hrála jsem tam jen ale, pokud byl volný víkend.

Co na fotbal vlastně říká trenérka Marie Hrachová?

Tak samozřejmě z toho není nadšena, pořád mi zdůrazňuje, abych se nezranila. Ale já nejsem vlastně jediná, která kromě stolního tenisu hraje i fotbal. Trenérka Hrachová jich už takhle vedla více. Pro mě je to ale i tak, že já si u fotbalu zlepším fyzičku a také se tam dá dobře odreagovat.

Máte pravdu, vždyť i Renata Štrbíková se jednoho času věnovala nejen ping pongu, ale i fotbalu.Stolní tenistka Hana Bartošová.

Vím o tom moc dobře, jelikož když jsme byly s reprezentací na soustředění, tak jsme fotbálek často hrávaly. Takových osm z deseti reprezentantek fotbal umí velice dobře. Několikrát jsme si říkaly, že kdyby se u turnajů ve stolním tenise hrával ještě fotbal, patřily bychom asi k těm nejlepším.

Jaký je vlastně Petr Rybář trenér?

Hlavně je to velký nadšenec. Bez něj by to tady už dávno nefungovalo. Petr ví, co chce, a to je pro nás to nejlepší.

Když odbočíme od fotbalu, vás teď v sobotu čeká první semifinále extraligy stolních tenistek…

Přesně tak. Podle mě to bude hodně těžké, jelikož Břeclav je letos dosti nabitá. Mají v týmu spoustu zahraničních a hlavně výborných hráček. V porovnání s naším týmem jsou určitě silnější.

Jaké jsou vaše nejbližší sportovní cíle?

Tak ty už pomalu opadají. Spíš už začínám pomýšlet, že bych šla na mateřskou. Ve Frýdlantu mám smlouvu ještě na jednu sezonu, pak se uvidí, co bude dál. 

Hana Bartošová

Narozena: 10. 2. 1981

Úspěchy – stolní tenis: 2x mistr ligy (Frýdlant, Vlašim), mistr republiky ve smíšené čtyřhře, několikanásobná broznová medaile ve dvouhře a čtyřhře MČR, 12 let repre (12. místo na MS žen – Brémy, Německo)

Tabášková: „Fotbal mě baví už od dětství"

Frýdlant nad Ostravicí – V týmu trenéra Petra Rybáře hraje také talentovaná fotbalistka Markéta Tabášková.

Markéta Tabášková

Markét, proč jste si vybrala zrovna fotbal?

Tak mě už od dětství strašně bavilo kopat si do míče. Chtěla jsem do týmu přijít už na jeho počátku, ale styděla jsem se. Tak jsem se zapojila až po roce.

Jakou máte partu?

Teď už tam nemáme takové věkové rozdíly, takže je to lepší. Samozřejmě se někdy najdou nějaké mouchy, přeci jen je nás po kupě dvaadvacet. Ale partu máme výbornou.

Jak je to s fotbalovými pravidly. Umíte vysvětlit co je to ofsajd?

Troufla bych si na to. Ofsajd je, když hráč útočícího týmu se dostane za posledního hráče obranného týmu dříve než míč.

Co děláte, když nemáte v hlavě zrovna fotbal?

Hlavně si ráda posedím s přáteli. Když ale chci mít volný den, tak sleduji filmy. Jsem doslova filmovým maniakem. Když je pěkně, tak si ráda vyjedu na kole, zahraji squash.

Nedávno se konal fotbalový ples, kterého se zúčastnilo ze všech frýdlantských hráčů nejvíce právě vás…

To je pravda. Nás tam bylo určitě ze všech kategorií 1. BFK nejvíce. Přišly dokonce i naše nejmladší hráčky, a to jen potvrzuje, že máme skvělou partu. 

HARLEM SHAKEFrýdlantské fotbalistky připravují velkolepou akci. „Na blbosti jsem asi dobrý. Už na našem zimním soustředění mě napadlo, že bychom na odlehčení mohli s holkami natočit vlastní video Harlem Shake (krátké taneční video, kde vystupuje několik osob. Video obvykle začíná tak, že prvních patnáct vteřin tancuje pouze jedna osoba, ostatní si jí nevšímají. Poté následuje střih a ostatní účastníci se přidají v různých kostýmech a také v šílených tanečních kreacích. Hudební podklad je založen na písni Harlem Shake od hudebníka Baauer, pozn. red.). Teď však chceme pod hlavičkou Ženšaftu udělat mega akci na frýdlantském náměstí. Chceme teď natočit video, kterého se zúčastní několik stovek příznivců Harlem Shake. Akce se bude konat v pátek 3. května od 16 hodin. Vše se bude natáčet. Více informací o této akci získáte na facebookové stránce Harlem Shake," prozradil hlavní organizátor akce Petr Rybář. (red)

Autor: Robert Schedling

12.4.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Snímek zachycuje prvňáčky ze základní školy v Milíkově. Třídní učitelkou je Martina Labajová. Na fotce zleva: Julie Martynková, Eliška Szmeková, Nela Ernstová, Marie Bojková, Jakub Raszka, Jakub Szmek, Nikolas Szlauer.

Představujeme prvňáky ZŠ v Milíkově a Bukovci

V Třinci byl slavnostně otevřen obchvat v úseku mezi Nebory a Bystřicí.
45

OBRAZEM: Třinec má obchvat, jeden úsek ale chybí

ON-LINE rozhovor s Ivo Vondrákem, hejtmanem a krajským lídrem ANO 2011

Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje a lídr hnutí ANO 2011 za Moravskoslezský kraj jako host on-line rozhovoru Deníku odpovídal na dotazy čtenářů.

AKTUALIZOVÁNO

Mistr vyšel ve Werk Areně naprázdno! Oceláři zdolali Kometu

/FOTOGALERIE/ Hokejisté Třince načali druhou čtvrtinu extraligy výborně. Třetí celek tabulky porazil dosavadního lídra a zároveň obhájce titulu Kometu Brno 4:1. Hattrickem se na triumfu Ocelářů podílel útočník Martin Růžička.

Houbař zemřel u Jablunkova po pádu z patnáctimetrového srázu

Osmašedesátiletý houbař v úterý spadl z asi patnáctimetrového srázu nedaleko jablunkovské části Radvanov. Pád nepřežil, letos je už třetí obětí houbařské sezony v Beskydech.

Vítkovice se zadrhly, Třinec se drží na špici

První čtvrtina základní části hokejové extraligy patří minulosti. Ostravané se nemohou vymanit z krize, Slezané si hlídají umístění mezi elitou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení