FK KRNOV – 1. BFK FRÝDLANT N. O. 1:0 (1:0)

Slušná návštěva, přes dvě stě fanoušků, se tísnila v neděli v mrazivém počasí okolo krnovské umělé trávy. Právě povětrnostní podmínky nedovolily fotbalistům zahájit jaro na hlavním hřišti, proto museli vzít zavděk „umělkou". Krnov byl po podzimu až dvanáctý a rozhodně se chce vyšplhat výše. Hostům z Frýdlantu nad Ostravicí patří pátá pozice, domácí tak rozhodně jednoduchý soupeř nečekal.

Krnovští hráči vstoupili do utkání velice aktivně. Drželi míč více na svých kopačkách a na branku protivníka podnikali nebezpečné nájezdy. Ve dvou výborných příležitostech se zjevil Jan Schreier, ale hostující gólman Jež mu radost překazil.

Zato Tomáš Hudský se za důvěru odvděčil už za necelé tři minuty pobytu na hřišti. V devatenácté minutě vystřelil kapitán Ondřej Bartoníček, míč se odrazil před Hudského a ten jej uklidil do sítě – 1:0. Krnovští sice hned dvakrát zvýšili skóre, postaral se o to po standardních situacích Jan Zelník, ani jedna branka ale neplatila. První kvůli ofsajdu, při druhé se domácí provinili faulem. „Myslím, že tam žádný faul nebyl," uváděl kouč Krnova.

Po přestávce se obraz hry změnil. Hned po dvou minutách hry se do gólové šance dostal frýdlantský Ursini, ale jeho tutovku zlikvidoval gólman Miroslav Petr. Hosté vyrovnali hru a občas zatlačili Krnov do defenzivy. V devadesáté minutě pohrdl vyrovnáním obránce Střižík, když ve výborné pozici přestřelil branku. A tak všechny tři body zůstaly v Krnově. „Nezačali jsme vůbec dobře, domácí nás přehrávali a zaslouženě vedli. Po změně stran se obraz hry výrazně změnil a minimálně na bod jsme měli. Mrzí mě, že jsem svou tutovku z poslední neproměnil, ale pokud navážeme na výkon ve druhé půli při domácím utkání s Heřmanicemi, věřím, že tři body zůstanou doma," řekl frýdlantský obránce Michal Střižík.

Frýdlant n. O.: Jež – T. Němec, Křiva, Jucha, Střižík – Ursini, Liška, Pešek (62. Žáček), Fajčák (46. M. Němec), Papřok (75. Mandičák) – Chýlek. Trenér: Josef Sláma.