Sice to byli svěřenci trenéra Martina Šrámka, kteří se dostali do první vážnější gólové situace, tu však neproměnili a ke slovu se začali hlásit hosté.

Hajného svěřence výrazně uklidnila vedoucí trefa obránce Kiss Farkase, jehož obávaná levačka vyslala nechytatelnou ránu zpoza šestnáctky a brankář Prepsl byl bez šance. Novojičínští poté udělali další důležitý krok k prolomení venkovních nezdarů v závěru první půle, kdy předvedl parádní kombinační akci, na jejímž konci uklízel míč do sítě mladík Staněk. „Zkraje zápasu jsme přežili domácí závar a uklidnila nás vedoucí branka. Ve druhém poločase jsme očekávali domácí tlak, ale až na jednu šanci jsme to zvládali velmi dobře,“ uvedl spokojený kouč FK Nový Jičín Pavel Hajný. „Musím uznat, že jsme byli dnes slabší. Vůbec jsme se nesrovnali s terénem, míč nám odskakoval, všude jsme byli pozdě. Problém je také v neproměňování našich šancí. Vždyť jsem v posledních šesti kolech dali jen tři góly,“ hlesl po utkání domácí trenér Martin Šrámek.

Jeho tým čeká o následujícím víkendu výjezd do Šternberku. „Venku se nám paradoxně daří víc než doma, tak snad něco přivezeme i odtamtud. Tabulka je vyrovnaná, nejsou v ní žádní vyložení lídři, kteří by vše válcovali. Naopak zezadu se to strašně tlačí, klidně se může opět stát, že získáte šestatřicet bodů a budete na sestup,“ zamračil se Šrámek, který ví, že jeho celek tlačí největší bota v ofenzívě. „Vždyť náš nejlepší střelec dal doposud čtyři branky, ten druhý pak jen dvě. To je bohužel málo. Už jsme si ale vytipovali tři hráče směrem dopředu, uvidíme, jestli se v zimě s nimi domluvíme,“ prozradil trenér frýdlantského 1. BFK.

1. BFK FRÝDLANT – FK NOVÝ JIČÍN 0:2 (0:2)
Branky: 12. Kiss Farkas, 42. Staněk. Rozhodčí: Vojáček – Kulička, Podhajský. ŽK: Svatonský, Dvořák, Škorik, Hrdlička, Střižík – Javorek, Juříček. Diváci: 320.

Frýdlant: Prepsl – Střižík, Hrdlička, Křiva, Dvořák – Šigut (66. Mandičák), Chlebek (46. Marek), Škorik, Svatonský (46. Kučera) – Šafner – Fromelius. Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí.

fotbal_MSD_tabulka