„Bylo by skvělé doma zvítězit, na vlastní palubovce nechceme prohrát ani jednou. Zápas s Jeseníkem pro nás bude důležitý, ne však po stránce bodů, ale z pohledu psychiky. Jestli vyhrajeme, bude to pro nás psychická vzpruha. Když naší protivníci uvidí, že jsme Jeseník pokořili, jejich respekt vůči nám ještě vzroste," prohlásil před magnetem kola hrající trenér Třince Josef Cieslar mladší. Na jeho slova došlo jen z části – domácí neporazitelnost si třinečtí futsalisté udrželi, ale sebevědomí si zvedli jen částečně.

Úvodní dějství nabídlo několik příležitostí a jednu změnu stavu, kterou si vzali na starost hosté – míč se dostal k Vavračovi a ten ho na druhý pokus propasíroval do sítě. „V prvním poločase jsme hráli hrozně, ve druhém, po dvou změnách v sestavě, byl náš výkon už o něco lepší. Kdybychom zápas odmakali naplno, zřejmě bychom nad silným Jeseníkem zvítězili. Hosté hráli velmi dobře, v soubojích jim nescházelo patřičné nasazení. Pro vítězství udělali více než my," nechal se slyšet šéf třineckého klubu Josef Cieslar starší.

Když Třinci teče do bot, může se spolehnout na svého vůdce – hrajícího trenéra Josefa Cieslara mladšího. Ve druhé části hry z penalty potrestal hosty za nedovolený zákrok. Sotva to udělal, Jeseník šel podruhé v zápase do vedení. Dělbu bodů obstaral Kantor, za gólovou nahrávku poděkoval Sierotovi. „Naše nasazení nebylo úplně stoprocentní. Je to dáno tím, že někteří hráči letos zůstávají za očekáváním. Přisuzuji to tomu, že pracují na směny a jejich tréninková docházka zdaleka není optimální," přiznal Cieslar starší.

Polovinu základní části zakončí futsalisté Třince na palubovce brněnských Vlků, kde se hraje v sobotu 12. prosince od 19.15 hodin.

SKP ČR TŘINEC – AC JESENÍK 2:2 (1:0)

Branky: 27. Cieslar z pen., 37. Kantor (Sierota) – 16. Vavrač, 28. Plhák. Rozhodčí: Tomeš, Pivoňka. ŽK: Růžička, Plhák, Furik. Diváci: 250.
Třinec: Kreželok – Baron, Cieslar, Kantor, Samek – Buryan (21. Hudzieczek), Kalfas (21. Opluštil), Mendrok, Sierota. Trenér: Josef Cieslar mladší.
Další výsledky 10. kola: Baník Ostrava – Amor Vyškov 5:5 (3:2), Nasan Brno – SK Bílovice 4:4 (2:3), VŠB TU Ostrava – Dukla Hodonín 0:1 (0:0), FK Volfířov – ROUB Vítkovice 8:7 (3:4), UTB Zlín – Ž. Vlci Brno 4:3 (1:1).