Střelecky se nejvíce v 9. kole TML dařilo hráčům Gami Sportu, kteří osmnácti brankami deklasovali poslední Instal. Fotbalisté se vůbec činili, vždyť v tomto kole padlo 46 branek. Už úvodní duel 9. kola mezi Tipem a GKS Třinec přinesl vyrovnaný fotbal. Po změně stran ale fotbalisté Tipu zabrali a nakonec se radovali ze zaslouženého vítězství. Naopak zápas mezi třetím Relaxem a čtvrtým Neladrinksem byl od počátku v režii domácího celku. Střetnutí mezi prvním Gami Sportem a posledním Instalem bylo rozhodnuto již na samém začátku, kdy hostující celek nastoupil do pole oslaben o jednoho hráče. To naopak hráči Gami Sportu se představili v plné síle a na hřišti to bylo poznat. Konečný výsledek 18:2 tak hovoří za vše. V závěrečném duelu mezi Podlesím a Konskou se zrodila remíza 5:5.

Tímto kolem se uzavřela jarní část sezony, kterou ovládlo mužstvo Gami Sportu. Teď bude mít Třinecká liga v malé kopané volno, odvety jsou na programu po prázdninách. „Tímto bych fotbalové zájemce rád pozval na druhý ročník turnaje O putovní pohár rozhodčího Pavla Fujáka, který proběhne v sobotu 13. července na umělé trávě třinecké 4. ZŠ. Účastnit se jej budou týmy z TML, takže jsme jí nazvali takovou Ligou Mistrů. Titul obhajují fotbalisté Relaxu," prozradil Lukáš Turoň z pořadatelského týmu.

Výsledky 9. kola:

FC Tip – GKS Třinec 6:2 (1:1) branky: Slowaczek, Sikora, Vávra, Rakowski, Bilko, vlastní – Kisza, Šimon.

Neladrinks – FK Relax 1:7 (1:3) – branky: V. Riška – Vranka 3, Jasinek, R. Turoň, Friedl, vlastní.

Gami Sport – Instal 18:2 – branky: Samek 7, Baron 5, Csikán 4, Sněgoň, Buzek – Niemiec, Volovec.

FC Podlesí – FC Mbterm Konská 5:5 – branky: Z. Ščigel 3, Mar. Worek – T. Czapla, Holeksa, Cienciala, Sliž, vlastní. (lt)

Tabulka