BANÍK OSTRAVA - FOTBAL TŘINEC 2:0 (1:0)

Jeden z aspirantů na titul na nic nečekal a hned od úvodních minut se dal do útočení. Útočník Strnad poslal míč nehlídanému Mičolovi, který levou nohou vstřelil první gól utkání hraného na trávě ve Vítkovicích. Dalším střelcem se mohl stát mladý stoper Coufal, ale jeho střela po zaváhání jednoho ze stoperů skončila v rukavicích brankáře Lipčáka, který se v dalších minutách duelu stal ústřední postavou svého celku.

Hráči Třince v prvních pětačtyřiceti minutách za soupeřem v žádném případě nepokulhávali. Na pozoru se musel mít i veterán mezi domácími tyčemi Baránek. Nejprve musel zakročovat proti Szmekovi zakončujícímu po centru Malíře a pak si zhluboka oddychl po ráně Kobylíka pálícího těsně nad. Proti střele stopera Kuděly už Baránek zakročovat nemusel, míč nepustil za brankovou čáru zadák Neves. O něco dříve Lukeš z přímého kopu vyzkoušel pozornost brankáře Lipčáka, který se ovšem zaskočit nenechal. „První poločas se mi líbil mnohem více. Nepostrádal tempo ani vyložené příležitosti na obou stranách,“ přiznal po utkání trenér hostujícího celku Jiří Neček.

Druhý poločas, do něhož na straně Třince naskočil středopolař Martin Maroši, synovec někdejšího tahouna Olomouce a Brna Jana Marošiho, začal střelou Malíře, kterou gólman Ostravanů Baránek vytěsnil na roh. Vzápětí zkusil štěstí Varadi, ale technická střela letěla nad bránu. Po hodině hry přišla druhá změna stavu, z pohledu hostující jedenáctky znovu ve prospěch prvoligového týmu. Lička oslovil přihrávkou do běhu Mičolu a ten elegantně přidal druhý gól Baníku.

Nechybělo mnoho, a náskok domácích mohl být už třígólový. Lipčák si v souboji se střídajícím Vydrou počínal nedovoleně a sudí jeho zákrok ocenil penaltou. Exekutor Mičola si na Lipčáka už nepřišel, zkušený brankář směr jeho střely vystihl. Slovenský gólman se blýsknul i o něco později, kdy bravurně vytáhl nad břevno pumelenici Marka z 30 metrů. „Připadalo mi, že ve druhé půli jsme do toho už tolik nechodili, jako kdyby kluci do hry nedávali úplně všechno. V tomhle směru byl Baník lepší. Neprospělo nám ani střídání, i když nechci říct, že testovaný Maroši, který je u nás teprve krátce, nepřesvědčil. Musím přiznat, že většina hráčů mě svým výkonem trochu zklamala. Výjimkou byl výborný brankář Lipčák,“ pochválil Neček gólmana.

Závěrečná herní prověrka před jarním prologem na Strahově proti záložnímu týmu Sparty Praha čeká fotbalisty Třince v sobotu na trávníku druholigového Hlučína. „V tomto utkání dostanou příležitost ukázat zbylí hráči. O Marošiho máme zájem, o jeho příchodu budeme jednat s jeho mateřskou Petržalkou,“ předeslal Neček.

Branky: 9. a 61. Mičola. Rozhodčí: Matějek, diváků: 400.

Třinec: Lipčák – Hrdlovič, Chlebek, Kuděla, Bednarek – Malíř (62. Joukl), Kobylík (46. Maroši), Ceplák, Eismann – Matůš, Szmek (67. Doležal). Trenér: Jiří Neček.

ROMAN BASELIDES