Pro oba regionální rivaly bylo jejich vzájemné střetnutí generálkou na nadcházející sezonu. Lépe se s ní dokázal popasovat favorizovaný Frýdlant, který zvítězil rozdílem tří branek.

Po vyrovnaném úvodu se jako první ke slovu přihlásili krátce před přestávkou hosté. Domácí defenzíva chybovala, k míči se dostal Svatonský a po jeho vysunutí se nemýlil Mandičák – 0:1. „Stala se bohužel chyba, nám se pak otevřela obrana a soupeř toho dokonale využil,“ vracel se po zápase k první gólové situaci domácí trenér Leon Dostalík.

Po změně stran se už na hřišti přeci jen začala více projevovat větší kvalita frýdlantského celku. V 53. minutě byl v pokutovém území faulován Kučera (mimochodem syn prvoligového trenéra ostravského Baníku Radima Kučery, pozn. red.) a Mandičák po „panenkovsku“ zvýšil vedení hostí na dvoubrankový rozdíl. Konečnou podobu výsledku pak dal v 74. minutě Kučera, který hlavou umístil do branky přesný centr Mandičáka. „Zápas nám jasně ukázal, že máme stále problém s hrou směrem dozadu. Pokud inkasujeme v zápase jako první, většinou pak duel prohrajeme. Momentálně nejsme ve stavu, kdyby hráči dokázali nepříznivý vývoj zvrátit,“ mrzelo domácího trenéra Leona Dostalíka. „Vyhráli jsme, takže jsem určitě spokojen. K vidění byl kvalitní zápas, domácí jej brali možná o něco prestižněji než my, jelikož na přípravu bylo nasazení jejich některých hráčů až enormní. Co mě těší, je uhraná nula vzadu. Kluci splnili přesně to, co jsme si řekli,“ uzavřel trenér 1.BFK Martin Šrámek.

SK ČELADNÁ – 1. BFK FRÝDLANT 0:3 (0:1)
Branky: 38. a 53. Mandičák (druhá z pk), 74. Kučera. Rozhodčí: Chýlek – Poledník, Novák. Bez karet. Diváci: 120.

Čeladná: Hlaváč (79. Preisner) – Kublák, Jaroš, Farský, Taraba (65. Baran) – Walder, Marek Váňa, Fojtík, Novák, Martin Váňa (79. Taraba) – Baran (53. Kahánek). Trenér: Leon Dostalík.

Frýdlant: Čech (46. Prepsl) – Křiva, Hrdlička, Dvořák, Hutník – Kratochvíl (25. Kučera), Vojvodík, Chlebek, Mandičák, Ursini – Svatonský. Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí.

podzimní los FrýdlantZdroj: Deník